Kropki w adresach Gmail. Czy mają znaczenie?

Anna BorzęckaSkomentuj
Kropki w adresach Gmail. Czy mają znaczenie?
Wysłałeś komuś wiadomość e-mail, po czym zdałeś sobie sprawę z tego, że wpisałeś nie ten adres odbiorcy, który powinieneś był? Konkretnie rzecz biorąc wpisałeś adres Gmail bez kropki, mimo ze miałeś wpisać z kropką? Co teraz? Czy powinieneś wysłać wiadomość ponownie, ale już na adres z kropką? Śpieszymy z wyjaśnieniami.

Kropka w adresie e-mail. Czy coś zmienia?

Przynajmniej w przypadku adresów Gmail kropki… nie mają absolutnie żadnego znaczenia. Oznacza to, że jeśli wyślesz wiadomość na adres bez kropki zamiast na adres z kropką, i tak otrzyma ją odpowiednia osoba. Podobnie, jeśli ktoś Tobie wyśle e-maila i omyłkowo doda kropki do Twojego adresu, i tak tę wiadomość dostaniesz.

Powyższe ma związek z faktem, że jeśli Twój adres to na przykład [email protected], wszystkie jego wersje z wstawionymi kropkami, takie jak [email protected], [email protected] oraz [email protected] również należą do Ciebie. Nikt nie będzie w stanie utworzyć konta Gmail, wstawiając kropki do Twojej nazwy użytkownika. Reasumując, kropki w adresach Gmail nie wpływają na ich interpretację.

gmail-email

Kropki w adresach Gmail nie mają znaczenia. | Źródło: mat. własne

Dodanie kropek do nazwy użytkownika Gmail spowoduje zmianę adresu e-mail tylko wtedy, jeśli jest to adres e-mail należący do firmy, szkoły lub innej organizacji (twoja_domena.com lub twoja_szkoła.edu). Jeśli korzystasz z indywidualnego adresu e-mail, nie musisz się tym przejmować.

Inna pomyłka w adresie e-mail. Co zrobić?

Jeżeli wysłałeś wiadomość e-mail na adres, który nie powinien mieć kropki i dodatkowo zmieniony pod jakimkolwiek innym względem – na przykład pozbawiony jakiejś cyfry – otrzymała ją inna osoba niż zamierzona. Co w takiej sytuacji? Po prostu musisz wysłać swoją wiadomość ponownie, ale już na poprawny adres.

Jeśli z kolei Ty otrzymasz wiadomość e-mail, która była kierowana do danej osoby, a e-mail wydaje się mało istotny, ale nie jest podejrzany, odpisz nadawcy, informując go, że użył nieprawidłowego adresu. Nie klikaj zaś w żadne linki, ani nie podawaj danych osobowych.

Źródło: Google, fot. tyt. Canva

Udostępnij

Anna BorzęckaSwoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2015 roku. Na co dzień pisze o nowościach ze świata technologii i nauki, ale jest również autorką felietonów i recenzji. Chętnie testuje możliwości zarówno oprogramowania, jak i sprzętu – od smartfonów, przez laptopy, peryferia komputerowe i urządzenia audio, aż po małe AGD. Jej największymi pasjami są kulinaria oraz gry wideo. Sporą część wolnego czasu spędza w World of Warcraft, a także przyrządzając potrawy z przeróżnych zakątków świata.