Revolut ogłosił wprowadzenie usługi Mobile Wallets, która umożliwia klientom popularnej aplikacji finansowej szybkie przesyłanie pieniędzy na zagraniczne portfele cyfrowe.
Klienci Revolut w Europie mogą już korzystać z Mobile Wallets, by wysyłać środki na dwa pierwsze portfele cyfrowe: M-Pesa (do Kenii) i bKash (do Bangladeszu), kolejne portfele i kraje pojawią się wkrótce.
Revolut udostępnia Mobile Wallets
Jak podaje Revolut, liczba użytkowników aplikacji w Polsce otrzymujących przelewy zagraniczne wzrosła w 2023 roku o 36% (r/r), liczba przelewów o 39% (r/r), a ich wartość o 29% (r/r). W TOP5 krajów skąd przychodziły transfery do Polski znajdują się: Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Irlandia i Norwegia. Z TOP10 wypadły Czechy, a pojawiła się Dania.
Portfele cyfrowe stają się szybko rosnącą formą płatności na świecie. Ich rola rośnie także w obszarze przelewów międzynarodowych. Usługa Mobile Wallets zapewnia szybki, prosty i wygodny proces przesyłanie pieniędzy na zagraniczne portfele cyfrowe. Jak to działa? Wystarczy wpisać imię i nazwisko oraz adres email lub telefon, by środki znalazły się u odbiorcy, często niemal natychmiast (do 20 sekund), po drugiej stronie globu.
Revolut dla klientów z Europy (Wielka Brytania i kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego) wprowadziła obsługę Mobile Wallets, aby wysyłać środki z aplikacji Revolut bezpośrednio na dwa pierwsze portfele cyfrowe: M-Pesa (do Kenii) i bKash (do Bangladeszu).
Aktualny cennik Revolut za usługę Mobile Wallets i wysłanie pieniędzy do Bangladeszu i Kenii wygląda następująco:
- Kenia (KES) 0,75% (minimum 1 GBP)
- Bangladesz (BDT) 0,20% (minimum 1 GBP)
Twórcy aplikacji zapewniają, że kolejne portfele i kraje pojawią się niebawem. Usługa jest kierowana zarówno do osób pracujących za granicą i przesyłających pieniądze do domu, jak i studentów uczących się za granicą i potrzebujących finansowej łączności z rodziną.
Portfele cyfrowe cieszą się uznaniem w wielu krajach. Przykładem jest M-Pesa (57 mln klientów) i jej pozycja w Kenii, oraz bKash (70 mln klientów) i jego popularność w Bangladeszu.
Źródło: mat. prasowe