Aby sprawdzić najnowsze wiadomości e-mail lub wysłać pocztę, wystarczy kliknąć kopertę/ikonkę poczty w komunikatorze. Czytanie i pisanie maili odbywa się w prosty sposób, bez potrzeby otwierania dodatkowych stron www czy programu pocztowego. Całą komunikacją zarządzamy w jednym miejscu.
Do panelu poczty można zalogować się również tradycyjnie, pod adresem poczta.gg.pl i tam prowadzić korespondencję mailową oraz rozmawiać przez WebGadu, czyli komunikator Gadu-Gadu w wersji na stronę internetową, cały czas pozostając w kontakcie ze znajomymi. Rozwiązanie to jest pomocne szczególnie w sytuacjach chwilowego braku dostępu do własnego komputera, np. u znajomych, w kafejce internetowej, na uczelni.
Do nowego konta Poczty Gadu-Gadu podłączyć można również inne dotychczasowe adresy e-mail, z których wiadomości będą pobierane na skrzynkę w domenie gg.pl. Pozwala to na połączenie kilku adresów i odbieranie wszystkich wiadomości w jednym miejscu. Można także wysyłać z Poczty Gadu-Gadu wiadomości z innych adresów e-mail, które połączone są z kontem pocztowym GG.
Poczta GG posiada wiele rozwiązań, które na co dzień pomagają w sprawnym jej wykorzystaniu. Należą do nich m.in.: wyszukiwarka, wątkowanie wiadomości (przydatne przy ciągłości korespondencji na dany temat), dowolne przełączanie widoków, czy też opcja”szybka odpowiedź”. Przez stronę poczty można również blipować – a więc prowadzić mikroblog.
Aby skorzystać z możliwości Poczty Gadu-Gadu wystarczy wejść na stronę: poczta.gg.pl lub gadu-gadu.pl i wpisać swój numer i hasło GG w okna logowania. Dalej pozostaje już tylko aktywować pocztę. Poczta GG jest dostępna tylko w najnowszej wersji komunikatora Gadu-Gadu 10
Użytkownicy mogą się logować także na portalu www.gadu-gadu.pl oraz na poczta.gg.pl
Dziesiąta odsłona najpopularniejszego polskiego komunikatora oferuje dowolną formę rozmowy, wspólne granie, rozbudowane archiwum, obserwowanie znajomych (GG Live), automatyczny eksport kontaktów, otrzymywanie prezentów, opisy graficzne, polecanie sobie ulubionych piosenek czy tworzenie awatarów. Dodatkowo Gadu-Gadu 10 wprowadza domyślne szyfrowanie rozmów prowadzonych za pomocą komunikatora.
Źródło: Gadu-Gadu.pl