Artykuł sponsorowany
Firmy coraz chętniej sięgają po hosting na serwerze dedykowanym, który spełnia więcej funkcji niż znane nam od lat pakiety hostingowe. Powód takiego stanu rzeczy jest prosty: Komponenty najwyższej jakości, połączenia o dużej przepustkowości, niezależność i maksymalne bezpieczeństwo są drogą do sukcesu w biznesie. Dowiedz się więcej, zanim podejmiesz decyzję.
Co to jest serwer dedykowany?
Serwer dedykowany to nic innego niż fizyczny komputer w centrum danych, znany także jako bare metal. Wszystkie jego zasoby, czyli pamięć RAM, powierzchnię dyskową i moc obliczeniową procesora, otrzymujesz w stu procentach. Technologia ta działa zatem inaczej niż w serwerze współdzielonym, gdzie część zasobów dzielona jest pomiędzy innych użytkowników.
Dzięki temu, że serwer dedykowany nie korzysta z hiperwizora i jest przydzielony tylko Tobie, możesz go skonfigurować i zarządzać nim według własnych potrzeb. Możesz go też używać do dowolnych celów biznesowych, a to gwarantuje swobodę działania i pełną personalizację. Wysokie SLA i dostęp do kluczowych dla Ciebie danych to kolejny atut serweru dedykowanego.
Co jeszcze wyróżnia serwery dedykowane na tle innych rozwiązań?
Jeżeli oczekujesz bezkompromisowej wydajności i szybkiej dostępności w różnych zakątkach świata, to serwery dedykowane są doskonałą alternatywą dla pakietów hostingowych. Dzieje się tak, ponieważ działasz w środowisku niezależnym od innych użytkowników. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by móc zrealizować w tej fizycznej przestrzeni najbardziej ambitne zamierzenia.
Możesz również liczyć na skalowalność, która daje możliwość rozbudowania infrastruktury IT wraz z rozwojem Twojego biznesu. Serwery dedykowane to także innowacyjność i wzgląd na ekologię, ale nie tylko. Brak ograniczeń ruchu przychodzącego i wychodzącego, transparentność, skuteczna ochrona anty-DDOS, ogromna przestrzeń dyskowa i szybka instalacja mogą ucieszyć.
Przykłady zastosowań, które powinieneś znać
Prowadzisz stronę internetową typu wizytówka, niewielki sklep internetowy lub blog tematyczny z małą liczbą odwiedzających? W tym przypadku hosting współdzielony w zupełności wystarczy. Inaczej wygląda sytuacja, gdy rozwijasz swój biznes i zależy Ci na zaawansowanych rozwiązaniach „szytych na miarę”. Ich zadaniem jest odpowiedzieć na wszystkie potrzeby Twojej firmy.
Pewnie zastanawiasz się, gdzie konkretnie mógłbyś wykorzystać zasoby i potencjał serwera dedykowanego. Już podpowiadamy! Posiadasz dużą platformę e-commerce, korzystasz z systemów ERP i CRM, oferujesz media strumieniowe, świadczysz usługi wirtualizacji czy też udostępniasz gry typu Minecraft i Rust? Jeśli tak, zdecyduj się na serwer dedykowany, bo lepiej spełni Twoje potrzeby.
Wskazówka na zakończenie: Konfiguracje serwerów dedykowanych można elastycznie dopasować do różnych zastosowań biznesowych. To Ty wybierasz ilość pamięci RAM, wielkość powierzchni dyskowej i moc obliczeniową procesora w oparciu o aktualne wymagania i prognozy rozwoju firmy. Powodzenia!