projektowi. Projekty Open Source dzięki udziałowi w Summer of Code mają szansę na przyciągnięcie nowych programistów.
W ciągu trzech ubiegłych lat w programie wzięło udział ponad 1500 studentów i 2000 mentorów z 90 krajów świata. W tym roku do udziału w SoC zaakceptowano 175 projektów Open Source.
Aktualnie na stronach SoC znaleźć można listę tegorocznych organizacji mentorskich (czyli projektów, dla których będą pracować studenci), wśród których znaleźć można między innymi: Debian, Battle for Wesnoth, Gentoo, GCC, GNOME, KDE, aplikacje Mozilli, Wine oraz wiele innych. Na podstonie danego projektu znajduje się link do listy proponowanych zadań, spośród których programista może wybrać czym chciałby się zajmować. Studenci mogą zgłaszać także własne propozycje, a od dnia 24 marca do 31 pierwszego marca mogą składać podania o udział w Summer of Code. Wszystkie ważne daty znajdziemy na stronach Soc.
Więcej informacji o SoC zapewne będzie można usłyszeć na wykładzie z cyklu OpenAcademy który odbędzie się 19-go marca o godzinie 18:00 w sali 1.28 budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej. W trakcie wykładu przedstawione zostaną w przystępny i praktyczny sposób informacje o tegorocznej edycji GSoC. Wykład poprowadzi Paweł Sołyga.
Źródło: linuxnews.pl