Czy miałeś już okazję korzystać z generatorów obrazów wykorzystujących zaawansowaną sztuczną inteligencję? Generatorów takich jak DALL-E 3, Stable Diffiusion czy Midjourney? Jeśli tak, zapewne do pewnego stopnia znasz ich możliwości. Do pewnego stopnia, bo widzisz, naprawdę potrzeba umiejętności, żeby wyciągnąć z tych generatorów jak najwięcej.
Okazuje się, że przy wykorzystaniu odpowiedniej komendy Midjourney potrafi wygenerować nawet zdjęcia łudząco podobne do tych, które można wykonać z pomocą iPhone’a. Rzecz jasna, możesz się o tym samodzielnie przekonać.
Obrazy niczym zdjęcia z iPhone’a
Użytkownik platformy Reddit o pseudonimie MagicJourknees opublikował niedawno serię zdjęć, do których dołączył następujący opis: „Moja dziewczyna WSZYSTKO posypuje rodzynkami! Czy to normalne?”. Cóż, trudno to uznać za normalne. W końcu, nawet sernik z rodzynkami to zrujnowany sernik. Niemniej jednak, omawiane zdjęcia nie są prawdziwe. MagicJourknees wygenerował je z użyciem Midjourney i właśnie dlatego podzielił się nimi na subreddicie r/midjourney.
Musisz przyznać, że powyższe obrazy są tak realistyczne, że bez odpowiedniego kontekstu przeciętny człowiek nie byłby w stanie stwierdzić, iż wygenerowała je sztuczna inteligencja. Wyglądają one tak, jak gdyby ktoś wykonał je telefonem. No cóż, MagicJourknees chciał, by sprawiały takie wrażenie.
Magiczna komenda
Na, szczęście MagicJourknees podzielił się w Internecie komendą, która pozwoliła mu uzyskać takie obrazy. Wzorując się na niej, możesz samodzielnie przetestować możliwości Midjourney, lub sprawdzić, jakie rezultaty podobna komenda zagwarantuje w innym generatorze. Brzmi ona następująco:
„iPhone photo of (food name) with many raisins on top. At a (type of) restaurant (or other location). –ar 3:4 –style raw –s 75 PLUS –sref (image URL of some bad food photos you find on Yelp or elsewhere)”
Tłumaczenie: “Zdjęcie z iPhone’a przedstawiające (nazwa dania) posypane rodzynkami. W (rodzaju) restauracji (lub innym miejscu). –ar 3:4 –styl raw –s 75 PLUS –sref (adres URL zdjęcia jakiegoś kiepskiego jedzenia znalezionego na Yelpie lub gdziekolwiek indziej)”
Oczywiście warto wyjaśnić pewne elementy tej komendy. No więc, dopisek „ar” pozwala określić proporcje zdjęcia, a „style” pozwala określić styl zdjęcia, na przykład tak aby dobrze odwzorowywał rzeczywistość poprzez dodanie dopisku „raw”. Z kolei dopisek „sref” pozwala dodać do komendy adres URL zdjęcia, na którym sztuczna inteligencja ma się wzorować.
Dla przypomnienia, generator Midjourney można wypróbować za darmo na dedykowanym mu serwerze Discord. Aby, do niego dołączyć, przejdź pod ten adres.
Źródło: Android Authority, fot. tyt. Canva