Solidny parasol na ulewną pogodę
Dwie możliwości złożenia – nie trzeba bać się zamoczenia podłogi / foto. Xiaomi Youpin
Producent zapewnia, że konstrukcja jest solidna i powinna oprzeć się nawet mocniejszym podmuchom wiatru. Pręty mogą się skręcać o kilka stopni, co zapewnia elastyczność i lepiej przeciwdziała uszkodzeniom parasola przy wuchurze. Poza deszczem, produkt może dobrze ochronić przez bezpośrednim padaniem promieniowania UV i ciepłem, co potwierdza zgodność z klasą UPF50.
Ciekawe dodatki do prostego przedmiotu
Pierwszym z nietypowych usprawnień, jest możliwość złożenia parasola w drugą stronę. Taki zabieg przyda się, jeśli wchodzimy do budynku prosto z ulewy i nie chcemy zachlapać podłogi, czy innego miejsca, gdzie położymy parasol, przez ściekające pozostałości wody. Wszystko pozostanie w środku czaszy.
Innym niecodziennym i nawet związanym z elektroniką, ale wciąż prostym zabiegiem, jest wbudowanie latarki w rączkę. Strumień światła wychodzący z podstawy uchwytu oświetla okrąg o średnicy około 1 m, który jest widoczny do 10 metrów przed nami. Teoretycznie większość ulic ma latarnie, ale i tak wbudowany LED może pomóc po zmroku czy w niedoświetlonym zaułku. Szkoda, że poprzestano tylko na tym, a nie dano jakiejś prawdziwej funkcji smart. Ale z drugiej strony, co takiego w pełni „smart” może mieć parasol, aby była to użyteczna funkcja?
Jak na razie produkt jest dostępny tylko na platformie Xiaomi Youpin, więc wyłącznie w Chinach. Chociaż bardzo wiele dostępnych tam pozycji, w końcu trafia do sklepów realizujących ogólnoświatowe wysyłki, czy nawet do szerszej dystrybucji w wielu krajach. Koszt parasola Ninetygo, to 49 chińskich juanów (poniżej 30 złotych). Wysyłki z platformy Youpin mają odbyć się 29 lipca.