Podsumowanie tygodnia #15

Wojciech OnyśkówSkomentuj
Podsumowanie tygodnia #15
O co poszło? O antykonsumenckie zabezpieczenia w Xbox One. Co prawda Microsoft pokazał wiele ciekawych gier na swojej konferencji podczas targów E3, a nawet później chciał się wytłumaczyć i przekonać użytkowników do swoich rozwiązań, jednakże niesmak pozostaje i nic już raczej tego nie zmieni. Tym bardziej, że nie zadziałał nawet PR – przewodniczący oddziału Xbox stwierdził, że jeżeli komuś nie podoba się wymóg stałego połączenia z internetem, to ma kupić sobie 360-kę. Sprytne, tym bardziej, iż Microsoft wprowadził nową wersję do sprzedaży, która swoją drogą jest bardzo prosta w naprawie.

Sytuacja dla firmy z Redmond jest niekorzystna również za sprawą japońskiego konkurenta w postaci PlayStation 4. Sony zaprezentowało w końcu wygląd swojej konsoli, zapewniając, że będzie ona wolna od wszelkiego rodzaju niekorzystnych zabezpieczeń. Potwierdzono również brak blokady regionalnej.

W ubiegłym tygodniu Microsoft opublikował raport mówiący, iż Windows XP jest 21 razy mniej bezpieczny od najnowszej Ósemki. Co nawet nie dziwi, jeżeli weźmiemy pod uwagę wiek tego systemu. A skoro już o Windowsie mowa. Do sieci wyciekły zdjęcia Windows Phone 8.1.

Ostatnie kilka dni było ciekawe także dla fanów Apple. Ten na specjalnej konferencji zaprezentował wygląd nowego systemu operacyjnego iOS7. Rzućcie okiem i dajcie znać, czy podoba wam się taki styl. A skoro już przy telefonach jesteśmy – Huawei tworzy nowe urządzenie napędzane przez Windows 8, które prawdopodobnie będzie wodoodporne.

Z okazji targów E3 AMD zaprezentowało nowy procesor, którego zegar przekroczył granicę 5 GHz. Osiem rdzeni po 5 GHz – to jest coś! Google natomiast zakupiło serwis nawigacyjny Waze za łączną sumę 1,3 miliarda dolarów – imponująca transakcja. Z internetowych wydarzeń warto również wspomnieć o implementacji #hashtagów na Facebooku.

W dalszym ciągu toczy się sprawa niesławnego projektu PRISM. Najwięksi giganci zamieszani w aferę wyparli się uczestnictwa. Ponadto wystosowali specjalną depeszę do amerykańskiego rządu, w której proszą o możliwość upublicznienia żądań dotyczących prywatnych danych użytkowników. Głos w sprawie zabrał również szef NSA, stwierdzając, że projekt PRISM jest niezwykle pomocny i dotychczas pozwolił uchronić przed wieloma atakami terrorystycznymi.

W sekcji poradników pojawiło się kilka ciekawych wpisów. Pokazujemy między innymi, jak poprawnie korzystać z systemowych bibliotek. Wyłączamy irytujące dźwięki na Facebooku, wyjaśniamy zagadnienia związane z ustawieniami prywatności w tym serwisie oraz pokazujemy, w jaki sposób można sterować komputerem za pomocą Twittera.

To już wszystko na dzisiaj. Jak zwykle na koniec chcielibyśmy życzyć wam udanego weekendu!

Udostępnij

Wojciech OnyśkówRedaktor w serwisie instalki.pl piszący o nowych technologiach i grach.