Meteoryt spadł do łóżka śpiącej kobiety. Nieomal doszło do tragedii

Jan DomańskiSkomentuj
Meteoryt spadł do łóżka śpiącej kobiety. Nieomal doszło do tragedii

Uderzenie przez kosmiczną skałę spadającą z nieba jest skrajnie nieprawdopodobnym wydarzeniem. Nawet na wygranie w Lotto mamy większą szansę. Jednak pewna kobieta z Kanady niemalże nie została trafiona przez meteoryt i to śpiąc we własnym łóżku.

Nagłe zdarzenie okazało się niespodziewanym przybyszem z kosmosu

Ruth Hamilton z Golden w Kolumbii Brytyjskiej (zachodnia prowincja Kanady) została nagle obudzona przez wielki hałas. Zaskoczona zauważyła wokół siebie nieco gruzu, a w miejscu, gdzie jeszcze niedawno znajdowała się jej głowa spoczywał 1,3 kilogramowy głaz wielkości pięści. Pochodzenie nietypowego przybysza było nieznane. Wystraszona kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy, aby zgłosić zajście. Przybyły policjant po oględzinach kamienia i dziury w dachu skontaktował się z lokalną firmą budowlaną, aby zapytać o możliwą eksplozję podczas prac na pobliskiej autostradzie.

Widać funkcjonariusz myślał, że obecność głazu mogła być wynikiem działania budowlańców, ale ci zaprzeczyli wystąpieniu incydentu tego typu i wspomnieli o jasnym świetle na niebie i eksplozji. Wtedy sama poszkodowana (co prawda nie zdrowotnie, ale dach został uszkodzony, nie można zapominać też o szoku) zdała sobie sprawę, że na jej poduszce leży pochodząca z przestrzeni kosmicznej skała.

Jaka jest szansa na pobliskie trafienie meteorytem? Dużo mniejsza niż na wygraną w Lotto

Szansa na takie zdarzenie jest skrajnie nieprawdopodobna i według profesora fizyki i astronomii z Uniwersytetu Zachodniego Ontario Petera Browna wynosi jak 1 do 100 miliardów! Dużo bardziej opłaca się grać na loterii jak np. Lotto (szansa na trafienie głównej wygranej wynosi 1 do 14 milionów) niż liczyć na takie zdarzenie. Jednak wciąż szansa nie jest zerowa.

Jak wspomniała Ruth Hamilton dla CBC – „Śpisz głęboko, myślisz że bezpiecznie w swoim łóżku i nagle może cię zabić meteoryt.” Kobieta planuje wysłać meteoryt do badań naukowcom ze wspominanego Uniwersytetu Zachodniego Ontario z Kanady.

Zobacz również: Telegram bije rekordy popularności. Ponad miliard pobrań na Androidzie

Źródło: space com / CBC @ YouTube

Udostępnij

Jan DomańskiDziennikarz publikujący w największych polskich mediach traktujących o nowych technologiach. Skupia się głównie na tematyce związanej ze sprzętem komputerowym i grami wideo.