Specjalne namioty „Drive&Go-Thru”, w których pobiera się materiał wyjściowy do badania głównie od pacjentów z grupy podwyższonego ryzyka, należą do grupy DIAGNOSTYKA.
Mobilna placówka, może zostać ustawiona w dowolnie wybranym miejscu, zapewniając łatwy dojazd dla pacjentów, przy jednoczesnym bezpieczeństwie zachowaniu bezpieczeństwa dla osób korzystających jak i obsługującego go personelu medycznego.
Gdzie w Polsce można wykonać test na koronawirusa?
{reklama-artykul}Właśnie uruchomiono drugi już w Warszawie mobilny punkt pobrań do badań w kierunku SARS-CoV-2. Znajduje się on na terenie Westfield Arkadia, przy al. Jana Pawła II 82 (parking na poziomie -2). Placówka działa od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 15:00.
Pozostałe mobilne punkty znajdują się w Bydgoszczy na parkingu przy Stadionie Zawiszy, w Gdyni na parkingu firmy Megadex Expo (ul. Tadeusza Wendy 7/9 -obok centralnego laboratorium DIAGNOSTYKI w trójmieście), w Krakowie na parkingu przy Tauron Arena, w Poznaniu (ul. Serbskiej 7 – parking Tesco), w Łodzi (al. Politechniki 4 – parking EXPO Łódź) i w Warszawie (al. Komisji Edukacji Narodowej 61 – parking Urzędu Dzielnicy Ursynów).
Codziennie w każdym Mobilnym Punkcie Pobrań może być pobranych do 120 próbek.
Ile kosztuje test na obecność wirusa SARS-CoV-2?
Badanie SARS-CoV-2 (COVID-19) met. Real Time RT-PCR w placówkach sieci DIAGNOSTYKA nie jest tanie. Za test na koronawirusa zapłacimy 584 zł.
Warto jednak pamiętać, że badanie można kupić wyłącznie on-line, poprzez e-Sklep (brak sprzedaży stacjonarnej, w punktach nie jest przyjmowana gotówka ani płatności kartą).
DIAGNOSTYKA jednocześnie informuje, że największą czułość badania w kierunku SARS-CoV-2 metodą real time RT-PCR uzyskuje się dzień po wystąpieniu objawów klinicznych lub 7-9 dni od potencjalnego zakażenia. Materiał do badania SARS CoV-2 pobierany jest w dróg oddechowych pacjenta.
Zgodnie w referencjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Państwowego Zakładu Higieny PZH w badaniu, z zależności od zastosowanego testu, identyfikowane są 2 lub 3 geny spośród genów wspólnych dla podrodzaju Sarbecovirus (gen E) oraz charakterystycznych wyłącznie dla SARS-CoV-2 (N, RdRp lub ORF1ab). – czytamy w opisie badania.
Program „Badamy-Wspieramy”
Drugi warszawski punkt „Drive&Go-Thru” jest już szóstą placówką działającą w ramach programu „Badamy-Wspieramy”, w którym wykonywane są bezpłatne badania dla przedstawicieli wybranych zawodów medycznych – lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych, pielęgniarek i położnych, fizjoterapeutów i ratowników medycznych – zwłaszcza pracujących poza szpitalami, którzy nie są objęci finansowaniem takich badań.
Źródło: DIAGNOSTYKA