44-latek sprzedawał telewizję cyfrową. Policja szuka korzystających

Maksym SłomskiSkomentuj
44-latek sprzedawał telewizję cyfrową. Policja szuka korzystających

W Polsce nie brakuje osób, które gotowe są płacić za nielegalny dostęp do mediów, aby tylko zaoszczędzić na tym parę złotych. Mam tutaj tym razem na myśli nie tyle dostęp do serwisów VOD poprzez niezgodne z ich regulaminami współdzielenie haseł, ale do telewizji cyfrowej. Tak zwany sharing, czyli nielegalne rozdzielenie uprawnień kart abonenckich na przykład do telewizji satelitarnej, to w Polsce przestępstwo. Przekonał się o tym pewien Bydgoszczanin – 44-latek sprzedawał telewizję cyfrową, co wykryli przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości.

44-latek sprzedawał telewizję cyfrową

Na trop działalności Polaka wpadli policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. 44-latek umożliwiał odbiór kanałów telewizji satelitarnej w czasie rzeczywistym, w wyniku bezprawnego rozdzielania uprawnień przysługujących klientom nadawców telewizyjnych. Nieźle na tym zarabiał.

Bydgoszczanin udostępniał miesięczne pakiety telewizji cyfrowej o wartości około 150 złotych za kwotę 20-30 złotych. 44-latek sprzedawał tym samym telewizję cyfrową w cenie około 250 złotych za cały rok.

Policjanci skontrolowali dwa lokale na bydgoskim osiedlu Pod Skarpą, gdzie mężczyzna miał prowadzić swoją przestępczą działalność. Skala działań zaskoczyła funkcjonariuszy. Zabezpieczyli oni między innymi: 3 dekodery, 7 dysków przenośnych do obsługi kart, 11 kart telewizji cyfrowej, adaptery przenośne, router wraz z zasilaczem, laptopy, czytniki kart z kartami telewizji cyfrowej wraz z okablowaniem, pendrive, tablet i telefony komórkowe.

44-latek sprzedawał TV cyfrową
Źródło: Policja.pl

Przed sądem odpowiedzą także korzystający

44-latkowi sprzedającemu telewizję cyfrową przedstawiono zarzut dzielenia i rozpowszechniania sygnału płatnej platformy telewizyjnej innym osobom bez uprzedniego upoważnienia usługodawcy, przy użyciu specjalnie przystosowanego i zaprojektowanego sprzętu teleinformatycznego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za przestępstwo sharingu grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności.

Odpowiedzialność karną za udział w procederze poniosą także korzystający. O ile zostaną namierzeni. Już teraz wiadomo jednak, że katalog osób i czynów będzie szerszy.

Źródło: Policja.pl

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.