Jeden z twórców internetowych postanowił zrealizować nietypowy projekt z wykorzystaniem usługi ChatGPT – uruchomił ją na popularnym modelu kalkulatora graficznego. Najpierw jednak zmuszony był do przeprowadzenia wielu modyfikacji urządzenia, by ten w ogóle mógł wykorzystać najbardziej istotne funkcjonalności zaawansowanego asystenta. Przedsięwzięcie zakończyło się jednak sukcesem.
ChatGPT nie tylko na smartfonach i komputerach
Sztuczna inteligencja stała się powszechnie dostępna i raczej mało kto ma co do tego jakiekolwiek wątpliwości. Zaawansowane narzędzia są w zasięgu ręki każdej osoby korzystającej z internetu. Wystarczy odwiedzić szereg darmowych witryn i rozpocząć rozmowę z coraz mądrzejszymi modelami AI. Nie można również zapominać o wielu popularnych aplikacjach regularnie otrzymujących aktualizacje, które wprowadzają nowości automatycznie wykonujących szereg akcji zamiast użytkowników.
Twórca internetowy ChromaLock od przynajmniej kilku lat publikuje materiały poświęcone realizacji przedziwnych i niezwykle kreatywnych projektów. Jego najnowsze przedsięwzięcie dotyczy sztucznej inteligencji, a konkretnie – wykorzystania kalkulatora graficznego TI-84 do uruchomienia na nim popularnej usługi ChatGPT. Cały proces był jednak nieco bardziej skomplikowany niż pobranie i zainstalowanie aplikacji.
Modder zmuszony był do niemalże całkowitego przeprojektowania analogowego urządzenia. Dopiero wtedy AI miała prawo zadziałać na popularnym modelu kalkulatora. Niezbędne okazało się więc wykonanie ogromnej ilości pracy – rezultat wraz z opisem całego procesu zobaczycie na łamach poniższego materiału wideo.
Proces długi, skomplikowany, ale wart poświęcenia
Pierwszym i najważniejszym krokiem okazało się zmodyfikowanie sprzętu tak, by można było za jego pośrednictwem połączyć się z siecią. Wtedy przyszedł czas na pobranie stosownej wersji asystenta oraz przypisania przycisków i dokonania dalszych zmian. Twórca przetestował nawet działanie swojego projektu – zdaje on egzamin nawet lepiej niż początkowo zakładano. Nikt raczej nie podejmie się realizacji podobnego przedsięwzięcia, by wykorzystać kalkulator do oszukiwania na testach itd.
- Przeczytaj również: Duolingo zaczyna uczyć języków przy użyciu AI. Nowa funkcja
Trzeba bowiem stworzyć niestandardową płytę główną, użyć mikrokontrolera i przy okazji posiadać ogromną wiedzę specjalistyczną. Osobiście podziwiam takie osoby i obstawiam, że wielu ludzi także ogląda podobne materiały z otwartą buzią.
Źródło: YouTube (@ChromaLock) / Zdjęcie otwierające: YouTube (@ChromaLock)