Donald Trump chce zakazać e-papierosów. Przyczyną tajemnicza choroba płuc

Piotr MalinowskiSkomentuj
Donald Trump chce zakazać e-papierosów. Przyczyną tajemnicza choroba płuc
Pamiętacie, jak opublikowaliśmy wpis o tajemniczej chorobie płuc? Okazuje się, że sprawą zaczął interesować się Donald Trump. Prezydent Stanów Zjednoczonych zorganizował wyjątkowe spotkanie w Białym Domu, gdzie nawoływał do wprowadzenia zakazu sprzedaży e-papierosów.

W nieoczekiwanych obradach wzięli udział tacy przedstawiciele rządu, jak chociażby Alex Azar (Sekretarz Zdrowia i Opieki Społecznej) oraz Norman Sharpless (Komisarz ds. Żywności i leków). Jeśli sądzicie, że skończyło się na planach, które „w przyszłości może zostaną zrealizowane”, to nic bardziej mylnego. Politycy planują szybkie wdrożenie nowych przepisów.

Już niedługo Agencja Żywności i Leków wydać ma wytyczne dotyczące usuwania z rynku aromatyzowanych olejków do e-papierosów. Alex Azar jako argument podawał chęć dbania o najmłodszych oraz dane, z których wynika, iż około pięć milionów nieletnich osób korzysta z elektronicznych papierosów. Wszyscy obecni na spotkaniu uznali tę liczbę za „niepokojącą”.

Urzędnicy federalni w zeszłym tygodniu poinformowali, że w całych Stanach Zjednoczonych na śmiertelną chorobę płuc związaną z e-papierosami zachorowało już 450 osób. Liczba ta nieustannie rośnie i coraz więcej organizacji apeluje do młodych ludzi, by zaprzestali korzystania z tytułowej użytki.

Prezydent Stanów Zjednoczonych to nie pierwsza poważana osoba w USA, która jest tak negatywnie nastawiona do e-papierosów. Podobną chęć wprowadzenia zakazu wyraził były burmistrz Nowego Jorku – Michael Bloomberg.

Źródło: The Verge

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.