Elon Musk znowu w formie. Wizjoner twierdzi, że określenie „pedo guy” nie jest obraźliwe

Piotr MalinowskiSkomentuj
Elon Musk znowu w formie. Wizjoner twierdzi, że określenie „pedo guy” nie jest obraźliwe
Elon Musk to człowiek, który raczej nie należy do grona osób bojących się napisać swoich myśli w Internecie – jakiekolwiek by one nie były. Wizjoner nie raz musiał tłumaczyć się ze wpisów publikowanych za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nie inaczej jest i tym razem.

W celu zrozumienia kontekstu tytułowej sytuacji, musimy cofnąć się do 2018 roku. Wtedy bowiem Vern Unsworth (64 letni mężczyzna) wziął udział w akcji ratunkowej 12 tajlandzkich chłopców uwięzionych w podwodnej jaskini. Do przedsięwzięcia swoje trzy grosze dołożył także Elon Musk, który wysłał na miejsce miniaturową łódź podwodną.

Vern w udzielonym później wywiadzie dla telewizji CNN stwierdził, że łódź wysłana przez szefa Tesli nie działała i była jedynie marną akcją reklamową przeprowadzoną w celu ocieplenia wizerunku. Elon oczywiście nie mógł przejść obojętnie obok takich obelg i na Twitterze opublikował wpis, gdzie określił starszego mężczyznę jako „pedo guy”.

Wpis został dosyć szybko usunięty i zastąpiony przeprosinami, ale Elon nie zamierzał odpuścić. Wynajął prywatnego detektywa, który w zamian za 50 tys. dolarów miał zbadać brytyjskiego nurka. Ten podobno dowiódł, że Vern odwiedza regularnie region Tajlandii znany z handlu ludźmi oraz odkrył, iż Unsworth poślubił swoją żonę, gdy miała zaledwie kilkanaście lat. Te informacje nie są jednak potwierdzone, a partnerka nurka zaprzecza wszystkim doniesieniom.

Media zareagowały natychmiastowo i na Muska wylało się wiadro pomyj. Sam Vern oskarżył miliardera o zniesławienie i założył mu sprawę w sądzie. Wizjoner tak tłumaczy określenie „pedo guy”:

„Odnosząc się do pana Unswortha w taki, a nie inny sposób nie miałem nic złego na myśli. Określenie pedo guy było często używane jako niewinny żart w Afryce Południowej, gdzie dorastałem. Przezwisko to synonim przerażającego starca i służy jedynie do określenia wyglądu i zachowania danej osoby, a nie oskarżania jej o pedofilię.”

Kolejne rozprawy dotyczące tej kontrowersyjnej sprawy odbędą się 28 października oraz 2 grudnia.

Źródło: Engadget, zdj. tytułowe: TED @YouTube

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.