Nie ulega wątpliwości, że od kilku lat CeBIT pod względem oprawy i elektroniki stricte użytkowej musi ustąpić berlińskim targom IFA. To właśnie tam prezentowane są wszystkie nowości. Na CeBIT przyjeżdżają przede wszystkim osoby chcące nawiązać kontakty biznesowe lub zainteresować inwestorów swoją technologią.
Oculus Rift i aplikacja symulująca wirtualną rzeczywistość
Wirtualna przymierzalnia ciuchów
Code N – tutaj skupiały się niemal wszystkie start-upy
Oczywiście na targach nie zabrakło także największych gigantów. Mowa tu o Microsofcie, Google, Samsungu czy ZTE. Wszystkie firmy prezentowały swoje biznesowe rozwiązania. Przy stoisku Samsunga można się było ponadto pobawić najnowszym Galaxy S6 Edge – wrażenia mamy pozytywne.Stoisko ZTE
Alibaba – największy chiński gigant e-commerce
Zakątek Microsoftu
Nie zabrakło też stoiska Google
Samsung Galaxy S6 Edge
Stąd w Hanowerze pojawia się duża reprezentacja wszelkiego rodzaju start-upów. Niektóre mniej, inne bardziej ambitne – wszystkie mają jeden cel – zainteresować uczestników i przekonać ich do swojego rozwiązania.
Oczywiście na targach nie zabrakło także największych gigantów. Mowa tu o Microsofcie, Google, Samsungu czy ZTE. Wszystkie firmy prezentowały swoje biznesowe rozwiązania. Przy stoisku Samsunga można się było ponadto pobawić najnowszym Galaxy S6 Edge – wrażenia mamy pozytywne.
Przemierzając hanowerskie hale można było zauważyć kilka trendów, które w najbliższych latach mogą przodować w świecie technologii. Pierwszym z nich są elektryczne samochody. Na Cebicie swoje rozwiązania prezentowała między innymi firma Tesla, która jest przodownikiem w tej dziedzinie. Także inni producenci dużą uwagę przykuwają do odnawialnych źródeł energii – Volkswagen czy Audi. Nie ulega wątpliwości, że w najbliższych latach nowoczesne technologie odbiją swoje piętno na motoryzacji.
Tesla Model S – samochód napędzany energią elektryczną
Tesla Model S – wnętrze
E-Golf – elektryczna wersja popularnego samochodu
Elektryczny motocykl. Koszt przejechania 100 km wynosi około 2,5 euro
Tak wygląda elektryczna stacja „tankowania” pojazdów
Volkswagen XL1 – spalanie 0,9 l/100km
Audi A3 e-tron – samochód hybrydowy
Kolejnym dość mocno zauważalnym trendem są wszechobecne drukarki 3D. Za ich pomocą można tworzyć ciekawe konstrukcje, a proces „drukowania” jest coraz szybszy. Duże wrażenie robi również szczegółowość stworzonych modeli – z roku na rok technologia druku 3D staje się coraz bardziej zaawansowana i widać to gołym okiem.
Drukarka 3D na stoisku ZTE
Drukarki 3D stają się coraz bardziej dokładne
Elementy stworzone przez drukarki 3D
Przykład wydrukowanego elementu
Przykład wydrukowanego elementu
Na technologicznych targach nie zabrakło również wszelkiego rodzaju dronów. Prezentowano przede wszystkim konsumenckie konstrukcje, które można kupić w sklepie, chwycić pilot do ręki i rozpocząć zabawę. Latające „zabawki” mogą jednak służyć do bardziej zaawansowanych celów, o czym wielokrotnie pisaliśmy na łamach naszego portalu.Kwadrokoptery
Kolejnym hasłem-kluczem tegorocznej edycji CeBIT była sztuczna inteligencja. Roboty były wszechobecne, a ich możliwości zrobiły na nas duże wrażenie. Począwszy od prostego robota, który potrafi się przywitać i ścisnąć rękę, poprzez maszynę układającą kostkę Rubika, a na zaawansowanych konstrukcjach wycinających dokładne elementy ze styropianowych brył kończąc.Robot podający rękę
Robot układający kostkę Rubika
Robot rysujący portret
Roboty Kuka Robotics wycinały elementy ze styropianu
Poniższe zdjęcia przedstawiają natomiast ogólny wygląd targów. Dzięki nim na własne oczy przekonacie się, czy warto wybrać się do Hanoweru na kolejną edycję, która będzie miała miejsce w dniach 14-18 marca 2016 roku.
Na technologicznych targach nie zabrakło również wszelkiego rodzaju dronów. Prezentowano przede wszystkim konsumenckie konstrukcje, które można kupić w sklepie, chwycić pilot do ręki i rozpocząć zabawę. Latające „zabawki” mogą jednak służyć do bardziej zaawansowanych celów, o czym wielokrotnie pisaliśmy na łamach naszego portalu.
Kolejnym hasłem-kluczem tegorocznej edycji CeBIT była sztuczna inteligencja. Roboty były wszechobecne, a ich możliwości zrobiły na nas duże wrażenie. Począwszy od prostego robota, który potrafi się przywitać i ścisnąć rękę, poprzez maszynę układającą kostkę Rubika, a na zaawansowanych konstrukcjach wycinających dokładne elementy ze styropianowych brył kończąc.
Poniższe zdjęcia przedstawiają natomiast ogólny wygląd targów. Dzięki nim na własne oczy przekonacie się, czy warto wybrać się do Hanoweru na kolejną edycję, która będzie miała miejsce w dniach 14-18 marca 2016 roku.
Galeria
{vsig}cebit_2015|width=640|align=1{/vsig}