Utytułowany brytyjski strongman kupił lekki czołg, którym może normalnie jeździć po drogach
Jeśli interesujecie się kulturystyką czy zawodami strongman, to możecie kojarzyć urodzonego w 1988 roku Eddiego Halla z Wielkiej Brytanii. Jest wielokrotnym mistrzem England’s Strongest Man, UK’s Strongest Man czy Britain’s Strongest Man, a nawet wywalczył w 2017 roku tytuł najsilniejszego człowieka świata World’s Strongest Man. Do tego wciąż posiada ustanowiony w 2017 roku rekord świata w wyciskaniu osi, który wynosi 216 kg i jako pierwszy w historii podniósł 500 kg w martwym ciągu (jednak ten wynik został już pobity). Tak, skojarzenia z Mariuszem Pudzianowskim są jak najbardziej poprawne, choć nasz polski mistrz jest dużo bardziej utytułowany, ale szczyt jego kariery przypada na dużo wcześniejsze lata niż w przypadku Eddiego Halla.
Brytyjczyk od 3 lat jest też regularnie publikującym swoje materiały youtuberem. Kilka miesięcy temu zdobył licencję na prowadzenie czołgu i kupił tego typu pojazd, którym o dziwo może przemieszczać się po drogach publicznych. Chodzi o brytyjski lekki czołg rozpoznawczy FV107 Scimitar z niewielką armatą automatyczną L21 RARDEN kalibru 30 mm. Jest przedstawicielem rodziny CVR(T) i w zasadzie tylko jednym z dwóch czołgów tego typu. Pozostałe konstrukcje z linii CVR(T) są transporterami opancerzonymi, niszczycielami czy innego typu specjalistycznymi pojazdami opancerzonymi. Wszystkie zostały opracowane na przełomie lat ’60 i ’70 ubiegłego wieku przez brytyjskie przedsiębiorstwo zbrojeniowe Alvis Vickers plc.
Zamawianie i odbieranie jedzenia w okienku McDonald’s z czołgu, nie jest prostą sprawą
JAle zacznijmy w końcu wątek samych odwiedzin w jednej z brytyjskich placówek McDonald’s. Eddie podjechał do początkowego stanowiska z głośnikiem i mikrofonem, w standardowy sposób zamówił zestaw z kanapką BicMac i Spritem oraz dodatkowy deser. Jednak przy okienku z odbiorem płatności wprawił w ogromne zdziwienie obsługę McDonald’s (ale reakcje były jak najbardziej pozytywne). Mogli zobaczyć, że jedynie jego głowa wyłaniała się z włazu kierowcy czołgu FV107, po czym przy nieco większym wychyleniu z pojazdu strongman przykładał kartę w celu zbliżeniowego uregulowania płatności.
Odległość jest znaczna, więc do tego celu użył chwytaka. Podobnie później sprawa miała się z odbiorem jedzenia. Bez chwytaka musiałby wychodzić z czołgu. Z papierową torbą poszło w miarę dobrze, ale znacznie więcej zabawy było później z napojem, lodami, słomką czy ketchupem. Odmiennie niż w Polsce, porcja tego ostatniego podawana jest w pojemniku przypominającym opakowania używane od sosów, a nie w saszetce. Ale to chyba dobrze, w tym przypadku byłoby z nią jeszcze więcej problemu.
Chcielibyście zatankować do pełna taki czołg? Wartość paliwa może do cna opróżnić wasz portfel
Oczywiście Eddie Hall w swoim czołgu wywołał poruszenie wśród innych klientów wspominanej restauracji szybkiej obsługi czy już później ludzi przejeżdżających w pobliżu jego zaparkowanego pojazdu (na czas spożycia posiłku zaparkował nieco dalej poza terenem McDonald’s). Mocno zaciekawieni obserwowali jego poczynienia, robili zdjęcia czy używali klaksonu w formie pozdrowienia dla Eddiego. Nie ma czemu się dziwić, w końcu już sam czołg na drodze publicznej jest niecodziennym widokiem, a tym bardziej w McDrive.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o perypetiach Eddiego Halla z czołgiem, to wcześniej stworzył też dwa inne materiały. Pierwszy dotyczył licencji na jazdę i kupna pojazdu (pierwsze osadzone wideo w materiale), a drugi kosztów związanych z tankowaniem tego potwora, co jest tym bardziej interesujące w kontekście wysokich cen paliw w 2022 roku (film był nagrany w sierpniu, znajdziecie go powyżej). Podwyżki oczywiście były zanotowane także w Wielkiej Brytanii, choć w różnych krajach mają odmienny wymiar. Uprzedzając pytania – tak, Eddie zwyczajnie podjechał do dystrybutora na stacji paliw. Miał już w banku około 60 litrów, a wypełnienie go do końca pochłonęło aż 912 funtów i 82 centy, co po obecnym kursie daje mniej więcej 4900 złotych.
Zobacz również: Przez błąd giełdy kryptowalut uzyskała 10,5 miliona dolarów i wciąż ich nie oddała
Źródło i foto: Eddie Hall The Beast @ YouTube / własne