Sama aplikacja Adobe Photoshop Camera jest dostępna za darmo i działa zarówno na iOS, jak i Androidzie (oficjalnie obsługiwane modele, to nowe smartfony z serii Pixel, Galaxy oraz te od OnePlus).
Niestety aplikacja Adobe z Photoshopem ma wspólny tylko wyraz w swojej nazwie. Obie aplikacje są związane ze zdjęciami, jednak w Photoshop Camera użytkownicy mogą wykonać jedynie podstawową edycję zdjęć. Tyczy się to zmiany kontrastu, nasycenia oraz poprawienia ekspozycji. Aplikacja zapewnia także możliwość automatycznego poprawienia fotki, bazując na swoich wbudowanych algorytmach. Adobe Photoshop Camera została ograniczona jedynie do robienia zdjęć – za jej pomocą nie da się nakręcić materiałów wideo.
Co ciekawe, zespół odpowiedzialny za stworzenie aplikacji Photoshop Camera nie chce być w żaden sposób konkurencją dla innych aplikacji społecznościowych, które także pozwalają na robienie zdjęć oraz dodawanie filtrów. W przyszłości Adobe ma współpracować ze swoimi partnerami w celu umieszczenia swoich filtrów w innych aplikacjach – być może pojawią się one w natywnych aplikacjach aparatu wybranych smartfonów.
Drugą ze strategii Adobe w przypadku Photoshop Camera jest chęć powolnego wprowadzenia użytkowników w ekosystem producenta. Adobe liczy, iż za pośrednictwem aplikacji więcej osób zainteresuje się innymi produktami firmy: takimi, jak wspomniany Photoshop czy chociażby Lightroom.
Obecnie nie pozostaje więc nic innego, jak tylko korzystać!
Źródło: The Verge
/ fot. Adobe