Dotychczas z IFTTT na smartfonach mogli korzystać właściciele iPhonów, a od zeszłego miesiąca także iPadów. Teraz będzie można
ściągnąć aplikację z Google Play. Program pozwala na zautomatyzowania wielu czynności, na zasadzie warunków: jeśli stało się TO, następnie zrób TO. Na przykład jeśli dodajemy zdjęcie na Instagramie to możemy ustawić aby dana fotka od razu stała się naszą tapetą. To oczywiście tylko prosty przykład, IFTTT daje większe możliwości. Wersja na Androida ma być bardziej rozbudowana, ze względu na to, iż w przeciwieństwie do oprogramowania Apple, jako użytkownicy możemy szerzej ingerować w zainstalowany przez nas soft. Ciekawą innowacją, jaką od razu warto przytoczyć, jest opcja wysłania smsa do samego siebie. Na iOS-ie niestety nie było to możliwe.
Na pewno aby w pełni skorzystać z IFTTT potrzeba trochę praktyki i pomysłowości. Jeżeli jesteśmy nowi w tym temacie, to pierwsze co musimy wiedzieć, to fakt, że sieć powiązań nie ogranicza się tylko do naszego smartfona. Na przykład kiedy w domu mamy zamontowane inteligentne oświetlenie to możemy zintegrować je z jakimś programem na telefonie. Odpalamy odpowiednią apkę a światło w mieszkaniu przygasa, dzwoni telefon a oświetlenie zaczyna pulsować. Możliwości są tutaj olbrzymie, w ten sam sposób możemy ze sobą łączyć przeróżne inteligentne urządzenia. IFTTT stanowi dla nich platformę tworzącą kanał wzajemnych reakcji. Warto przeszukać sieć aby odnaleźć ciekawe rozwiązania na jakie już wcześniej wpadli internauci. Miłej zabawy!
Źródło: cnet.com / Zdjęcie: atrappo.com
Udostępnij