Aplikacja Lensa podbija sieć. Sztuczna inteligencja tworzy niesamowite awatary

Anna BorzęckaSkomentuj
Aplikacja Lensa podbija sieć. Sztuczna inteligencja tworzy niesamowite awatary
Możliwości sztucznej inteligencji w zakresie tworzenia grafik w ostatnich latach potężnie się poprawiły. Doskonałym potwierdzeniem na to są rozwiązania pokroju Midjourney czy DALL-E 2, które wykorzystują sztuczną inteligencję, by generować niesamowite obrazy na podstawie opisów tekstowych.

Teraz w sieci coraz głośniej robi się o sztucznej inteligencji, która na podstawie zdjęć użytkownika tworzy po prostu genialne wirtualne awatary. Mowa o sztucznej inteligencji wykorzystywanej przez aplikację mobilną Lensa: Photo & Pictures Editor od Prisma Labs.

Awatary autorstwa SI

Lensa: Photo & Pictures Editor to aplikacja oddająca w ręce użytkowników szereg narzędzi, które umożliwiają szybką edycję i retusz zdjęć selfie. W ostatnim czasie otrzymała ona nową funkcję o nazwie Magic Portraits i to właśnie ona wykorzystuje sztuczną inteligencję, by generować awatary niczym spod pędzli i rysików artystów.



Wieść o możliwościach funkcji Magic Portraits od jakiegoś czasu rozchodzi się w Internecie po prostu viralowo. Osoby, które już ją wypróbowały, dzielą się efektami jej działania chociażby na Twitterze.





Tak powstają magiczne portrety

Ale co takiego funkcja Magic Portraits robi? Wymaga ona wgrania do aplikacji od 10 do 20 zdjęć selfie lub portretowych. Musi być na nich tylko jedna osoba – ta, której awatary mają zostać wygenerowane. Zdjęcia mają przedstawiać ją pod różnymi kątami, na różnych tłach, z różnymi wyrazami twarzy, a jednocześnie nie mogą zawierać dzieci, nie mogą przedstawiać nagości czy zawierać drugiej osoby.

lensa-ai-1

Funkcja Magic Portraits w aplikacji Lensa: Photo & Pictures Editor. | Źródło: mat. własne

Następnie w aplikacji musimy podać swoją płeć, a sztuczna inteligencja wygeneruje dla nas awatary w 10 różnych stylach – w takiej liczbie, jaką wybierzemy. Wygenerowane awatary można rzecz jasna zapisać i wykorzystać w taki sposób, na jaki mamy ochotę.



Możliwości, za które trzeba zapłacić

Niestety, funkcja Magic Portraits nie jest w aplikacji Lensa: Photo & Pictures Editor darmowa. Za wygenerowanie 50 awatarów należy bazowo zapłacić 21,99 złotych, za wygenerowanie 100 awatarów 32,99 złotych, a za wygenerowanie 200 awatarów 43,99 złotych. Ceny te są obniżane o połowę w przypadku opłacenia w aplikacji rocznej subskrypcji, kosztującej 259,99 złotych (129,99 w promocji). To nie mało.

Należy też oczywiście zadać pytanie, czy aplikacja Lensa: Photo & Pictures Editor jest bezpieczna. Na szczęście wygląda na to, że tak. Nie wymaga ona bowiem udzielania wielu zgód. Należy mieć jednak na uwadze to, że może udostępniać innym firmom pewne dane osobowe i zbierać wgrywane przez użytkownika zdjęcia. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz tutaj.

Rzecz jasna, aplikację Lensa: Photo & Pictures Editor możesz pobrać na swój smartfon za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.

fot. tyt. Canva

Udostępnij

Anna BorzęckaSwoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2015 roku. Na co dzień pisze o nowościach ze świata technologii i nauki, ale jest również autorką felietonów i recenzji. Chętnie testuje możliwości zarówno oprogramowania, jak i sprzętu – od smartfonów, przez laptopy, peryferia komputerowe i urządzenia audio, aż po małe AGD. Jej największymi pasjami są kulinaria oraz gry wideo. Sporą część wolnego czasu spędza w World of Warcraft, a także przyrządzając potrawy z przeróżnych zakątków świata.