ChatGPT nareszcie otrzymał aplikację na komputery z Windowsem

Piotr MalinowskiSkomentuj
ChatGPT nareszcie otrzymał aplikację na komputery z Windowsem

ChatGPT doczekał się natywnej aplikacji przeznaczonej na komputery działające pod kontrolą systemu Windows. Konsumenci od dłuższego czasu upominali się o wdrożenie tej nowości, czas oczekiwania nareszcie dobiegł końca. Obecnie jednak program przebywa w fazie beta i dostęp do niego mogą uzyskać wyłącznie użytkownicy korzystający z płatnej wersji popularnej platformy. Na publiczne wydanie trzeba niestety jeszcze trochę poczekać.

ChatGPT z natywną aplikacją dla systemu Windows

Nie tak dawno ChatGPT zyskał obsługę rozmów na żywo – funkcję udostępniono bezpłatnym konsumentom. Informowaliśmy również o kontrowersyjnym pomyśle w postaci projektu NanoKaplica sterowanego smartfonem. Doszło też do uruchomienia usługi na graficznym kalkulatorze, a także udostępnienia zupełnie nowego modelu AI dla trudnych i złożonych zadań.

OpenAI poinformowało o rozpoczęciu otwartych testów windowsowej aplikacji ChatGPT. Jeśli więc opłacasz abonament Plus, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zainteresować się wprowadzeniem dodatkowych funkcji AI na swój komputer stacjonarny bądź laptop. Nadal jednak mamy do czynienia z dosyć wczesną wersją programu, więc jeszcze nie wszystko może działać prawidłowo czy zgodnie z oczekiwaniami wszystkich konsumentów.

ChatGPT (Windows) – pobierz program z naszej bazy danych

Usługa posiada niemalże te same rozwiązania co wydanie na komputery Mac – internauci bez problemu mogą wykorzystać dedykowane okno, by zadać pytania sztucznej inteligencji. Zadbano również o specjalny skrót klawiszowy Alt + Space pozwalający na znacznie szybsze wywołanie osobistego asystenta. Nie będzie więc trzeba go szukać podczas korzystania z innych aplikacji.

Niektórych funkcji brakuje, ale i tak jest nieźle

ChatGPT wykorzystamy też do wrzucenia plików i zdjęć, by uzyskać ich szczegółową analizę przy pomocy modelu językowego OpenAI o1. Nie ma jednak jeszcze mowy o obecności zaawansowanego trybu głosowego umożliwiającego przeprowadzanie rozmów na żywo. Zapewne brakujące funkcjonalności dojdą w przyszłości, cierpliwość jest wskazana.

Pozostaje mieć jednak nadzieję, że OpenAI postarało się o brak krytycznych błędów. Wersja na konkurencyjne sprzęty posiadała poważną nieprawidłowość zapisującą historię konwersacji w formie niezaszyfrowanego i niezabezpieczonego pliku tekstowego. Teraz sytuacja na szczęście wygląda zupełnie inaczej.

Największą popularnością cieszy się obecnie wersja przeglądarkowa oraz mobilna platformy ChatGPT – jak jednak widać, producent nieustannie zwiększa dostępność swojego sztandarowego narzędzia.

Źródło: OpenAI / Zdjęcie otwierające: OpenAI, materiał własny

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.