ChatGPT ma już oficjalną aplikację mobilną. Trafiła na iPhone’y

Anna BorzęckaSkomentuj
ChatGPT ma już oficjalną aplikację mobilną. Trafiła na iPhone’y
Od momentu, w którym w sieci zrobiło się głośno na temat czatbota ChatGPT, w sklepach z aplikacjami pojawiło się mnóstwo aplikacji wykorzystujących jego popularność. Wiele z nich podszywało się pod ChatGPT, który aż do teraz nie posiadał własnej aplikacji mobilnej. No właśnie – aż do teraz.

ChatGPT nareszcie doczekał się swojej aplikacji mobilnej. Przynajmniej na razie dostępna jest ona jednak tylko i wyłącznie w App Store. Poza tym można ją pobrać wyłącznie na iPhone’y z systemem iOS 16.1 lub nowszym.

Mobilny ChatGPT – co oferuje?

Mobilna aplikacja ChatGPT, czyli OpenAI ChatGPT jest darmowa, a ponadto nie zawiera żadnych reklam. To powiedziawszy, osoby opłacające subskrypcję ChatGPT Plus mają w niej dostęp do modelu językowego GPT-4, mogą rozmawiać z czatbotem nawet wtedy, kiedy jego serwery są przeciążone, a także mogą korzystać z najnowszych funkcji priorytetowo. Dla przypomnienia, subskrypcja ta kosztuje miesięcznie 20 dolarów, czyli około 84 złote.

Na razie nie wiadomo, czy mobilna wersja ChatGPT będzie w przyszłości obsługiwać zewnętrzne pluginy, tak jak webowe wydanie usługi. Takie pluginy na przykład gwarantują czatbotowi dostęp do Internetu czy pozwalają mu robić zakupy.

chatgpt-ios-2
Chat GPT pojawił się w App Store. | Źródło: Apple

Co ciekawe, pod pewnym względem mobilny ChatGPT ma przewagę nad tym webowym. Otóż obsługuje on stworzony przez OpenAI model konwersji mowy na tekst. Pozwala więc wydawać czatbotowi komendy głosowe.

OpenAI ChatGPT – dostępność

OpenAI ChatGPT jest stopniowo udostępniany w App Store użytkownikom, począwszy od tych w USA. Póki co aplikacji nie można pobrać w Polsce, ale OpenAI informuje, że ta zacznie trafiać do kolejnych krajów już w nadchodzących tygodniach.

A co ze smartfonami z systemem Android? Aplikacja ChatGPT dedykowana tym urządzeniom także powstaje i ma trafić na nie już wkrótce.

Źrodło: OpenAI, fot. tyt. Canva

Udostępnij

Anna BorzęckaSwoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2015 roku. Na co dzień pisze o nowościach ze świata technologii i nauki, ale jest również autorką felietonów i recenzji. Chętnie testuje możliwości zarówno oprogramowania, jak i sprzętu – od smartfonów, przez laptopy, peryferia komputerowe i urządzenia audio, aż po małe AGD. Jej największymi pasjami są kulinaria oraz gry wideo. Sporą część wolnego czasu spędza w World of Warcraft, a także przyrządzając potrawy z przeróżnych zakątków świata.