Windows XP powstał w erze dyskietek oraz faksów. Dziś już praktycznie nikt nie korzysta z tych urządzeń, a komputery stacjonarne zostały wyparte przez notebooki, które znowuż zaczynają być wypierane przez tablety.
To właśnie na powyższych danych Microsoft chce nam zilustrować, w jakich okolicznościach powstawał Windows XP i dlaczego aktualnie nie warto go używać. Jest to bowiem przestarzała platforma, nie przystosowana do poprawnego działania z dzisiejszymi technologiami.
{reklama-artykul}
„Windows XP ma już 12 lat. Od czasu jego wejścia na polski rynek zupełnie zmienił się nie tylko styl pracy i sposób prowadzenia biznesu. Zmienili się też klienci i konsumenci, którzy oczekują obsługi na wysokim poziomie z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów komunikacji i natychmiastowej reakcji, bo do tego przyzwyczaili się jako użytkownicy mediów społecznościowych, komunikatorów i wiadomości tekstowych” – mówi Wojciech Życzyński, dyrektor odpowiedzialny za sektor SMB w polskim oddziale Microsoft. „Koniec wsparcia dla Windows XP to doskonała okazja do modernizacji i przejścia na Windows 8 oraz urządzenia takie jak tablety PC, które dają pełną funkcjonalność laptopa, ale też mobilność tabletu” – kontynuuje.
Oczywiście jako idealne zastępstwo dla Windows XP Microsoft podaje Windows 8.1, który całkiem niedawno miał swoją premierę. Decyzja jak zawsze pozostaje w gestii samych użytkowników. Poniżej prezentujemy jednak skutki zakończenia wsparcia dla Windows XP, które nastąpi dokładnie za 125 dni – 8 kwietnia 2014 roku:
Źródło: Microsoft