zne sugestie przesłane przez użytkowników, poprawiono stabilność i wydajność aplikacji.
Jedną z ważniejszych zmian jest wprowadzenie nowego odtwarzacza radiowego (w technologii MPEG HE-AAC v2), zintegrowanego z komunikatorem, służącego do słuchania platformy Open.fm. Odtwarzacz powstał we współpracy z instytutem Fraunhofer ISS. Dzięki temu użytkownik nie będzie musiał, tak jak dotychczas, instalować i uruchamiać dodatkowego programu do odtwarzania muzyki. Dodatkową zaletą jest poprawienie dzięki temu stabilności działania komunikatora. Open.fm oferuje obecnie 36 różnorodnych kanałów muzycznych.
Użytkownicy otrzymali ponadto przydatną funkcjonalność "drag&drop" (przeciągnij i upuść) przy przesyłaniu obrazków w trakcie rozmowy na GG. Teraz wystarczy "złapać" obrazek i przeciągnąć go do okna rozmowy.
Najnowsza wersja beta Gadu-Gadu obsługuje specjalne linki na www, za pomocą których internauci mogą za pośrednictwem przeglądarki stron internetowych otwierać okno rozmowy na GG, dodawać kontakt do swojej listy w komunikatorze, nawiązywać bezpośrednio połączenie głosowe z numerem GG czy też ustawiać opis na swoim numerze GG (spośród opisów, które umieszczone są na stronie www – przydatna funkcjonalność, jeśli ktoś w ten sposób dzieli się ciekawymi opisami na stronie www).
Warto przypomnieć o nowej technologii rozmów głosowych, dostępnej od poprzedniej wersji beta Nowego Gadu-Gadu. Technologia GIPS pozwala użytkownikowi komunikatora na prowadzenie rozmów głosowych w bardzo wysokiej jakości, wykonywanie połączeń na numery telefonów stacjonarnych i komórkowych oraz na dzwonienie pomiędzy numerami GG w sieci w oparciu o nową infrastrukturę technologiczną. Zaletą GIPS jest bardzo wysoka jakość rozmów głosowych, które mogą już testować użytkownicy Gadu-Gadu.
Program można pobrać z <a href="http://static.gadu-gadu.pl/nowegg.exe">tej lokalizacji</a> (13,3 MB). Więcej informacji znaleźć można na stronie <a href="http://www.gadu-gadu.pl/beta/">http://www.gadu-gadu.pl/beta/</a>
Źródło: Gadu-Gadu