Czytaj też: GG – 20 lat później. Kto i dlaczego używa dziś GG?
Gadu-Gadu czyli protoplasta Messengera
Twórcą Gadu-Gadu, znanego obecnie pod nazwą GG, jest Polak, Łukasz Foltyn. Informatyk zapewne był w szoku, gdy w nieco ponad dobę od uruchomienia Gadu-Gadu w systemie zarejestrowało się ponad 10 000 użytkowników. Polacy byli spragnieni rozmów w nowoczesnej formie – nie przez SMS-y, a przez Internet. Swoją drogą, pamiętasz swój pierwszy numer Gadu-Gadu? Ja pamiętam go do dziś. Nie mam pojęcia, co się z nim stało.
Gadu-Gadu urzekało ładnym interfejsem, prostotą obsługi oraz hipnotyzująco przyjemnymi dla ucha dźwiękami. Pamiętacie z pewnością do dziś dźwięk przychodzącej wiadomości na Gadu-Gadu. A inne? Sprawdźcie.
Komunikator Gadu-Gadu działał doskonale, był minimalistyczny, miał minimalne wymagania sprzętowe oraz oferował emotikony w graficznej postaci. Rozmowy zapisywane były w archiwum, podobnie z resztą jak przesyłane przez komunikator zdjęcia. Do dziś mam archiwum Gadu-Gadu, będące gigantycznym repozytorium wspomnień.
Zobacz również: Historyczne zmiany w GG. Kultowy komunikator z płatnym abonamentem
Gadu-Gadu na orbicie
Gadu-Gadu to pierwszy komunikator wykorzystany do rozmów na orbicie okołoziemskiej. Naprawdę. Rozmowę 27 czerwca 2008 roku – w 30. rocznicę lotu pierwszego polskiego kosmonauty Mirosława Hermaszewskiego – przeprowadzili użytkownicy oraz kosmonauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
W 2011 roku Gadu-Gadu miało 7 milionów unikalnych użytkowników, którzy wysyłali ok. 300 milionów wiadomości dziennie.
Gadu-Gadu nadal możesz pobrać…
…i to w najlepszej z wersji – Gadu-Gadu 6.1. W wersji sprzed czasów, w których komunikator zalały reklamy. Gadu-Gadu jest darmowe i dostępne do pobrania z poziomu poniższego odnośnika.
Dziś nowe GG ustąpiło miejsca nowocześniejszym komunikatorom, ale wciąż działa w nowej postaci. Starzy użytkownicy odeszli do innych aplikacji, w dużej mierze zniechęceni treściami marketingowymi, zalewem zbytecznych funkcji oraz coraz gorszym działaniem narzędzia. Obecnie GG jest w rękach firmy Fintecom, która co jakiś czas udostępnia w obrębie apki jakieś nowości.
Nie przegap: Kultowe programy z lat 90′ i 00′, które odeszły lub odchodzą w niepamięć
Chcesz sprawdzić, jak GG wygląda dziś? Najnowszą wersję GG pobierzecie bezpłatnie za pomocą tego oto linku:
Źródło: mat. własny