GG wprowadza tagi. Kultowy komunikator wraca na salony?

Piotr MalinowskiSkomentuj
GG wprowadza tagi. Kultowy komunikator wraca na salony?

Właściciel komunikatora GG podzielił się szczegółami listopadowej aktualizacji. Głównym jej punktem zdają się być tagi, które pozwolą użytkownikom na jeszcze skuteczniejsze wyrażenie siebie. Nowość ułatwi również znajdowanie nowych znajomych posiadających podobne zainteresowania. Zerknijmy na to nieco bliżej.

GG zyskał nowość, która jest już wszędzie

Na początku miesiąca dawaliśmy Wam znać o kilku udogodnieniach obecnych w GG, których próżno szukać w znacznie popularniejszych kounikatorów. Mowa tu między innymi o opcji darmowego przesyłania plików o maksymalnej wielkości 4 GB. Oprócz tego istnieje możliwość wygenerowania linku do jeszcze potężniejszej zawartości. Nie można również zapominać o wysyłaniu multimediów bez utraty ich jakości.

Teraz czas spojrzeć w stronę funkcji, które dopiero co przywędrowały do aplikacji. Wszyscy chętni użytkownicy mogą teraz skorzystać z tagów zainteresowań, by podzielić się swoimi pasjami i rozmawiać na te same tematy z innymi osobami. Właściciele usługi nie ukrywają, że to rozwiązanie skierowane głównie do młodych internautów w wieku od 16 do 25 lat. Stanowią oni aż 36,9 procent społeczności korzystającej z GG.

Źródło: GG

Każdy z użytkowników posiada rzecz jasna własne zainteresowania, pasje oraz potrzeby. Dlatego też teraz postanowiono usprawnić proces znajdowania osób posiadających z nami wiele wspólnego. Wystarczy odwiedzić wyszukiwarkę Katalogu Publicznego i wpisać tam interesujące nas hasło pokroju #technologia, #gry czy #muzyka. Wyniki można zawęzić do konkretnego miasta lub wieku użytkownika.

Źródło: GG

Dodano przy okazji możliwość wpisania tagów tematycznych w swoim profilu GG. Specjalne okno znajduje się zaraz pod sekcją „O mnie”. Co ważne, tagi nie będą publicznie widoczne na profilach, ale zostaną uwzględnione przez wyszukiwarkę. Gdy więc ktoś wpisze zbliżone do nich hasła, to dany profil pojawi się w wynikach wyszukiwania na łamach Katalogu Publicznego.

Maksymalnie można wpisać 20 tagów, należy oddzielić je przecinkami. Tagi uwzględnione będą również podczas losowania znajomych poprzez funkcję Ruletka. Teraz będzie ona sugerować innym internautom osoby o takich samych zainteresowaniach.

Trzeba więc przyznać, że mówimy o dobrze znanej nowości, która jest obecna na większości platform społecznościowych. Nie da się jednak ukryć, że tagi idealnie pasują do tego, do czego obecnie GG jest wykorzystywane przez użytkowników.

Korzystacie z tej kultowej aplikacji? Osobiście jestem bardzo ciekawy czy obecnym właścicielom uda się choć trochę zwiększyć jej popularność.

Źródło: GG / Zdjęcie otwierające: GG

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.