Jak wysłać emoji z dźwiękiem na Messenger? Prosty trik na soundmoji

Maksym SłomskiSkomentuj
Jak wysłać emoji z dźwiękiem na Messenger? Prosty trik na soundmoji

Soundmoji na komunikatorze Messenger zostało udostępnione jeszcze w lipcu 2021 roku. Do dziś funkcja ta nie bije rekordów popularności – prawdopodobnie dlatego, że… mało kto wie jak wysłać emoji z dźwiękiem. W tym krótkim poradniku dowiesz się, jak zaskoczyć znajomych, wysyłając im emoji odtwarzające dźwięk po kliknięciu lub tapnięciu.

Jak wysłać emoji z dźwiękiem? Oto soundmoji

Emotikony dźwiękowe w Messengerze są z nami już od ponad dwóch lat. Ze względu na to, że ich wprowadzeniu nie towarzyszyła jakaś szeroko zakrojona kampania reklamowa, niewielu internautów wie w ogóle o ich istnieniu.

Jak wysłać emoji z dźwiękiem? Przede wszystkim musisz wiedzieć o tym, że możesz to zrobić wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej Messenger na systemy Android lub iOS. Wysyłanie ich z poziomu przeglądarki internetowej z jakiegoś powodu nadal nie jest możliwe.

Wysłanie głosowego emoji jest naprawdę proste. Wystarczy wykonać poniższe kroki.

  1. Wejdź na rozmowę ze znajomym.
  2. Kliknij na ikonę emoji obok okienka wpisywania tekstu.
  3. Tapnij na zakładkę z głośnikiem.
  4. Wybierz soundmoji, a następnie tapnij przycisk Wyślij.
jak wysłać emoji z dźwiękiem soundmoji
Źródło: mat. własny – zrzut ekranu

Teraz wiecie już, jak wysłać emoji z dźwiękiem i możecie przekazać tę wiedzę znajomym.

Należy pamiętać o tym, że aby odbiorca usłyszał dźwięk, musi dotknąć w wysłane mu soundmoji. Zorientuje się, że nie otrzymał zwykłego emoji, bo zobaczy charakterystyczne oznaczenie.

Ponownie, dźwięku nie da się odtwarzać na komputerach osobistych – da się to zrobić tylko na smartfonach i tabletach. Na pecetach odbiorca wiadomości zobaczy tylko emoji oraz opis. Na przykład „(Wysłano z dźwiękiem bąka)”.

soundmoji
Źródło: mat. własny – zrzut ekranu

Na ten moment do wyboru mamy skromne grono 17 soundmoji, czyli emoji, których wysłaniu może towarzyszyć dźwięk. Być może Meta postanowi wprowadzić garść nowych, gdy użytkownicy Messengera zaczną częściej sięgać po tę funkcję. Przypominam sobie, że dwa lata temu Facebook obiecywał regularne wzbogacanie biblioteki soundmoji o kolejne pozycje. Cóż… wyszło jak wyszło.

Źródło: mat. własny

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.