Zadebiutował Foobar2000 2.0
Foobar2000 v2.0 final pojawił się w sieci, a co za tym idzie trafił również do bazy oprogramowania serwisu Instalki.pl. Twórcy informują, że wydanie poprzedzone wielomiesięcznymi testami stanowi prawdopodobnie największą aktualizację w historii tego programu.
Dziennik zmian Foobar2000 2.0 jest wyjątkowo rozbudowany, dlatego skupimy się na tych najważniejszych. Nowa wersja to przede wszystkim wsparcie dla nowoczesnej architektury procesorów. Wariant x86 32-bit (legacy) wymaga systemu Windows 7 lub nowszego, a x86 64-bit – Windows 7 64-bit lub nowszego. W sieci zagościła też wersja ARM dla urządzeń z Windows 11 ARM.
Sprawdź też: Winamp powrócił w nowej odsłonie. Zagrozi popularnym streamingom?
Zmiany w zakresie interfejsu Foobar2000 2.0 obejmują przede wszystkim wsparcie dla trybu ciemnego z Windows 11 i Windows 10, ale dopiero po zainstalowaniu odpowiedniego dodatku. W domyślnym widoku playlist pojawiły się okładki albumów, ulepszono splitter Default UI, a większość boksów edytowalnych obsługuje teraz skrót CTRL+backspace.
Domyślnie wspierane są formaty audio DTS, AC3, APE i TAK. WavPack zaktualizowano do wersji 5.6.0, a FFmpeg do 6.0. Co więcej, w niepamięć odejdzie kilka add-onów, bo ich funkcjonalności są teraz zintegrowane bezpośrednio w aplikacji. Mowa o rozszerzeniach:
- foo_benchmark
- foo_bitcompare
- foo_verifier
- foo_input_monkey
- foo_ac3
- foo_sanitizer
- foo_input_dts
Przy okazji poprawiono garść błędów i zwiększono opcje personalizacji interfejsu. Zainstaluj najnowszą wersję Foobar2000, a zobaczysz, że liczba nowości jest olbrzymia.
Dziennik zmian Foobar2000 znajduje się tutaj, w języku angielskim.
Źródło: Foobar2000