sytuacje w których pojawia się tzw. Glitch. Z punktu widzenia użytkownika odtwarzanie dźwięku to bardzo prosta i wręcz naturalna czynność. Jednak dla sprzętu i systemu operacyjnego to nie lada wyzwanie ponieważ najczęściej procesor obciążony jest innymi czynnościami w skutek czego może dość od opóźnienia bufora audio. Wówczas powstaje efekt zacięcia (Glitch). Aby zachować płynność odtwarzania dane muszą być dostarczane do sprzętu audio co około 10 milisekund.
Specjaliści Microsoftu przeprowadzili szereg interesujących badań. Jedno z nich pokazało jak szeroki jest problem. Z maszyn objętych badaniem aż 80.40% nie wykazało efektu Glitch, na 15.30% komputerów problem ten pojawił się mniej niż 9 razy. Problem z zacinającym się dźwiękiem wystąpił częściej niż 10 razy na 4.3% maszyn. Co ciekawe problem ten występuje znacznie częściej na komputerach przenośnych niż na tradycyjnych pecetach. Badanie wykazało, że sprzęt niektórych producentów może być bardziej podatny na Glitch. Niestety Microsoft nie ujawnił jak firmy wzięły udział w badaniu.
Analizy wykonane przez Microsoft i partnerów pozwoliły wyeliminować setki problemów które mogły doprowadzić do pojawienia się problemu Glitch. Aby wyeliminować niektóre z nich Microsoft zmodyfikował kod źródłowy Windows. Również producenci sprzętu dokonali odpowiednich modyfikacji.
Źródło: Windows 7