o wypełnionych w USA.
Obraz wyłaniający się z badania jest korzystny dla Linuksa – coraz więcej przedsiębiorstw widzi otwarty system operacyjny w ramach swojej infrastruktury. Zdecydowana większość – 68,4% -komputerów pracujących pod kontrolą Linuksa należy do przedsiębiorstw segmentu SOHO. W średniej wielkości podmiotach, posiadających od 101 do 500 komputerów PC, znajduje się 9,7% ogółu maszyn z Linuksem. W korporacjach, których infrastruktura składa się z 1001 do 5000 pecetów, odnotowano 6,2% liczby wszystkich maszyn z Linuksem.
39,5% respondentów używa Linuksa na ponad połowie swoich komputerów; równocześnie 59,6% stawia w większości na Windows. Największą popularnością wśród dystrybucji cieszy się Ubuntu (obecne wśród 54,1% użytkowników Linuksa), dalej plasuje się Red Hat (50,2%) oraz SUSE (35,2%). Jak widać z wyników, część respondentów używa jednocześnie kilku dystrybucji.
Największym problemem dotykającym użytkowników Linuksa jest brak pełnej obsługi urządzeń, szczególnie drukarek oraz sprzętu do sieci WiFi. Najbardziej wyczekiwanym oprogramowaniem w wersji dla Linuksa jest Adobe Photoshop lub Dreamweaver. Drugą najbardziej pożądaną aplikacją jest AutoCAD.
Źródło: ITbiznes.pl