McAfee: S.P.A.M Eksperyment

mareklSkomentuj
McAfee: S.P.A.M Eksperyment

rzymali uprzednio sprawdzone laptopy, pozbawione ochrony antyspamowej oraz nowy adres e-mail. Począwszy od dziś będą opisywać swoje doświadczenia na blogach dostępnych pod adresem www.mcafeespamexperiment.com.

Badanie ma na celu ukazanie groźnych efektów spamu oraz podkreślenie związku między spamem i przestępczością komputerową. „Spam to nie tylko uciążliwość. To narzędzie używane przez cyberprzestępców do kradzieży danych osobowych i biznesowych” – powiedział Christopher Bolin, dyrektor ds. technicznych w firmie McAfee. „Oszuści stają się coraz bardziej biegli w pisaniu e-maili w językach lokalnych, przez co internauci mają coraz większe problemy z odróżnieniem spamu od pozostałej korespondencji. Użytkownicy muszą być świadomi zagrożeń związanych z brakiem zabezpieczeń w swoich komputerach”.

Cyberprzestępcy wykorzystują spam do przejmowania kontroli nad milionami niechronionych komputerów na całym świecie. Niepożądane wiadomości e-mail zachęcają osoby w pracy lub w domu do przekazywania przestępcom informacji poufnych lub nawet pieniędzy.
„Nie można pokonać przestępczości komputerowej bez rozwiązania problemów związanych ze spamem” – stwierdził Dave DeWalt, dyrektor generalny firmy McAfee. – „Firma McAfee jest jedną z głównych instytucji zwalczających przestępczość komputerową i spam. Eksperyment ma na celu uwrażliwienie użytkowników na ten problem poprzez pokazanie, że 30 dniowa spamowa dieta jest zła dla Internetowego zdrowia”.

Uczestnicy eksperymentu S.P.A.M pochodzą z dziesięciu krajów w różnych częściach świata, m.in. z Australii, Brazylii, Francji, Niemiec, Włoch, Meksyku, Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Informacje dotyczące przebiegu eksperymentu SPAM oraz raporty jego uczestników są dostępne pod adresem www.mcafeespamexperiment.com.

Źródło: McAfee

Udostępnij

marekl