Microsoft Edge na Androida i iOS z zaawansowanym systemem zakładek

Piotr MalinowskiSkomentuj
Microsoft Edge na Androida i iOS z zaawansowanym systemem zakładek
Możliwość zapisywania wybranych stron w formie zakładek to niewątpliwie jedna z podstawowych funkcji współczesnych przeglądarek internetowych. Zazwyczaj ogranicza się ona do opcji tworzenia tematycznych folderów i dodawania do nich konkretnych witryn. Microsoft Edge idzie o krok dalej.

Microsoft Edge z wyczekiwaną funkcją


W mobilnej odsłonie usługi pojawiła się bowiem możliwość kreowania „Kolekcji”, czyli jakby nie patrzeć – folderów z zakładkami, ale w nieco rozszerzonej formie. Do tej pory z udogodnienia mogli korzystać jedynie desktopowi użytkownicy. Jak działa funkcja?

Zobacz również: Microsoft chwali się nowymi funkcjami w Edge’u Chromium

„Kolekcje” można znaleźć w dedykowanej sekcji, której ikona znajduje się w prawym górnym rogu interfejsu. Znajdując się tam można utworzyć zestaw poświęcony dowolnej kwestii, np. przepisom na ciasto. W jego obrębie jesteśmy w stanie dodawać nie tylko konkretne strony, ale też grafiki, notatki i przedmioty.


Jest to więc dosyć zaawansowana funkcja pozwalająca na tworzenie szczegółowych list. Nie da się ukryć, że mowa o przydatnej nowości, z której z pewnością skorzysta część użytkowników przeglądarki Microsoft Edge.Co jednak najważniejsze, „Kolekcje” synchronizują się ze sobą. Jeśli więc zapiszemy coś na komputerze, to dana treść pojawi się również na urządzeniu mobilnym. W tym celu należy jednak być zalogowanym na jednakowe konta Microsoft.

Microsoft Edge – skąd pobrać?


Najnowszą przeglądarkę Microsoft Edge możecie pobrać z naszej bazy plików:

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.