Microsoft zmieni skrót Alt + Tab. Jak będzie teraz działać?

Aleksander PiskorzSkomentuj
Microsoft zmieni skrót Alt + Tab. Jak będzie teraz działać?
{reklama-artykul}
Microsoft rozpoczął testowanie nowej, istotnej zmiany w systemie Windows 11. Tym razem amerykańska firma wzięła się za rzecz, którą niemal na pewno doceni wielu użytkowników. Konkretniej chodzi o znany i lubiany skrót Alt + Tab.

Według zmian odkrytych w najnowszym wydaniu Windows Insider Dev Channel, korzystanie ze wspomnianego skrótu nie będzie działało już w opcji pełnoekranowej.

Alt + Tab doczeka się zmiany?

Według Microsoftu, świeżo testowane zmiany są obecnie eksperymentem prowadzonym w przypadku wybranych użytkowników. Wprowadzenie nowego sposobu działania skrótu Alt + Tab ma pozwolić na przejście do innej aplikacji bez konieczności oglądania rozmycia na niemal całym wyświetlaczu urządzenia.

Nie ma co się dziwić, że tego typu efekt rozpraszał niektóre osoby – mógł (i zazwyczaj tak robi) on ukrywać otwartą aplikację i treść znajdującą się na ekranie. Nowe środowisko proponowane przez Microsoft oraz działanie samego, popularnego skrótu wydaje się znacznie bardziej przyjazne i przede wszystkim “czystsze”, a także wygodniejsze. Alt + Tab w nowej wersji nie rozmywa ekranu i pokazuje wszystkie otwarte aplikacje na cienkim pasku.

windows11alttab2
fot. Brandon Le Blanc / Microsoft

Microsoft obecnie zbiera wszystkie opinie od użytkowników dotyczące działania nowego skrótu. Firma chce dowiedzieć się, jak nowa funkcjonalność wpływa na korzystanie z samego oprogramowania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa wersja Alt + Tab trafi do pełnoprawnej, stabilnej wersji Windows 11.

Na ten moment zmiany są dostępne jedynie w środowisku deweloperskim.

Czy to koniec zmian w Windows 11? Zdecydowanie nie. Najnowsze pogłoski mówią również o tym, iż Microsoft przygotowuje się do oczyszczenia i zoptymalizowania trybu ciemnego dla Windows 11, a także przeprojektowaniu funkcji widżetów.

W 2022 roku Microsoft będzie interesował się także sprzętami działającymi pod kontrolą układów z architekturą ARM. Co wyjdzie z tych wszystkich zmian? Zobaczymy.

Źródło: Twitter / fot. Windows – Unsplash

Udostępnij

Aleksander PiskorzDziennikarz technologiczny - od niemal dekady publikujący w największych polskich mediach traktujących o nowych technologiach. Autor newslettera tech-pigułka. Obecnie zajmuje się wszystkim co związane z szeroko pojętym contentem i content marketingiem Jako konsultant pomaga również budować marki osobiste i cyfrowe produkty w branży technologicznej. Entuzjasta sztucznej inteligencji. W trybie offline fan roweru szosowego, kawy specialty i dobrej czekolady.