Rządowa aplikacja mObywatel nieustannie się rozwija i nie ma miesiąca, aby nie zagościła w niej jakaś nowa funkcja. W połowie lutego był to na przykład dokument, z którego skorzysta dokładnie sto osób w Polsce. Najnowsza aktualizacja dla mObywatela usunęła z niej szalenie ważny swego czasu dokument oraz dodała drobną, ale użyteczną nowość. Ta nowa funkcja mObywatel powinna być w niej obecna od początku istnienia aplikacji.
- Pobierz: mObywatel (Android)
- Pobierz: mObywatel (iOS)
mObywatel z nową funkcją: co zmieniło się w aplikacji?
Po pobraniu najnowszej wersji mObywatela nareszcie dowiesz się tego, co zmieniło się w aplikacji po zainstalowaniu kolejnych poprawek. W mObywatel 2.0 zagościła właśnie dziennik zmian, wyświetlany na ekranie każdorazowo po zalogowaniu się do apki. Znajdziesz w nim listę aktualizacji lub nowych usług i dokumentów, z których możesz korzystać. Po lewej stronie prezentowane są ikony e-usług lub dokumentów, których dotyczą zmiany wraz z krótkim opisem nowości.
Aplikacja mObywatel 2.0 szybko się rozwija, a my chcemy, aby każdy był z nią na bieżąco. Dlatego uruchamiamy nowe powiadomienie Co zmieniło się w aplikacji? Od teraz nie ominą Cię ważne zmiany, a nowe funkcje, dokumenty i usługi nie będą miały przed Tobą tajemnic
– komentuje Ministerstwo Cyfryzacji.
Sprawdź też: KOLEO z graficzną rezerwacją miejsc. Świetna nowość już jest
Jednocześnie z aplikacji mObywatel zniknął Unijny Certyfikat COVID. Polacy nadal mogą uzyskać do niego dostęp z poziomu strony internetowej pacjent.gov.pl oraz aplikacji moje IKP. W trakcie pandemii był to szalenie ważny międzynarodowy dokument, ułatwiający swobodne podróżowanie po krajach Unii Europejskiej i państwach, które były członkami programu. Certyfikat ten informował o:
- przebyciu choroby COVID-19
- posiadaniu aktualnego negatywnego wyniku testu na COVID-19
- zaszczepieniu przeciwko COVID-19
- Inni chętnie czytali: Masz słaby internet? Chrome będzie Twoją ulubioną przeglądarką
Polskie władze stwierdziły, że dokument jest dziś „już mniej potrzebny”. W pierwszym kwartale 2024 roku o pandemii mówi się najczęściej w czasie przeszłym. Podróżowanie nie wymaga legitymowania się tym dokumentem, więc… dobrze, że w końcu zniknął.
Źródło: mat. własny, gov.pl