Możecie spać spokojnie. Google Chrome ze wsparciem dla Windowsa 7 jeszcze przez półtora roku

Piotr MalinowskiSkomentuj
Możecie spać spokojnie. Google Chrome ze wsparciem dla Windowsa 7 jeszcze przez półtora roku
Już za kilka dni (14 stycznia) Microsoft zakończy wsparcie dla systemu Windows 7. Po najbliższym wtorku żaden prywatny użytkownik nie otrzyma aktualizacji wnoszącej nowości lub poprawki błędów. Jeszcze na chwilę odetchnąć mogą korporacje oraz osoby decydujące się na użycie programu BypassESU, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Jeśli widmo korzystania z niewspieranego oprogramowania Was nie przeraża i nadal planujecie używać Windowsa 7, to musicie wiedzieć dwie rzeczy. Po pierwsze – przygotujcie się na pełnoekranowe powiadomienia, którymi Microsoft będzie zachęcał Was do przejścia na nowszy i stabilniejszy system. Po drugie – Google Chrome pozostaje jeszcze ze wsparciem dla „siódemki”.

Takie oświadczenie wydał właśnie gigant z Moutain View. Okazuje się, że Google planuje udostępniać aktualizacje do przeglądarki jeszcze przez półtora roku, a dokładniej do 15 lipca 2021 roku. Termin ten może w przyszłości ulec jednak zmianie – warto mieć to na uwadze.

Osobiście jestem przeciwnikiem utrzymywania się przy Windows 7. Na „dziesiątkę” przesiadłem się praktycznie niedługo po jej premierze i… nie żałuję. Pomijając niezbyt częste błędy występujące po aktualizacjach – system ten jest wygodny, intuicyjny, estetyczny i po prostu wspierany. Trzymanie się kurczowo starego oprogramowania dlatego, „że dobrze działa” jest argumentem dla mnie niezrozumiałym. Redakcyjny kolega Maksym świetnie wyjaśnił zalety najnowszego systemu i w pełni się z nim zgadzam.

Źródło: Tech Radar

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.