Najlepsze triki dla Asystenta Google po polsku w 2021

Maksym SłomskiSkomentuj
Najlepsze triki dla Asystenta Google po polsku w 2021
Lista komend dla Asystenta Google po polsku zwiększa się praktycznie z miesiąca na miesiąc. Komendy Asystenta Google można odkrywać samodzielnie, próbując wypowiadać doń różne prośby, zapytania i żądania, skorzystać z wyszukiwarki udostępnionej przez Google lub… przeczytać wpisy takie jak ten. W niniejszym artykule prezentujemy najprzydatniejsze naszym zdaniem komendy dla Asystenta Google dostępne w naszej mowie ojczystej.

Jak aktywować Asystenta Google?

Asystenta Google wybudzisz na trzy różne sposoby: uruchamiając aplikację Asystent Google, mówiąc do swojego smartfonu „OK Google” lub przytrzymując odpowiedni przycisk fizyczny. Polecenia da się wydawać pisząc lub wypowiadając je na głos. Polecamy oczywiście drugą z metod.

Zanim wypróbujesz komendy dla Asystenta Google, upewnij się, że asystent głosowy jest włączony. Nie musisz go instalować – wystarczy, że Twój smartfon obsługuje usługi Google i jest na nim zainstalowana aplikacja Google. Aby go włączyć:

1. Uruchom aplikację Google.
2. Przejdź do zakładki „Więcej”.
3. Tapnij na „Ustawienia”, a następnie „Asystent Google”.

To właśnie w tym miejscu m.in. nauczysz Asystenta rozpoznawać swój głos, ustawisz domyślną aplikację do odtwarzania muzyki i określisz język, jakim chcesz się porozumiewać z Asystentem.

1

Komendy Asystenta Google po polsku – lista

1. Różne śmieszne sztuczki

Istnieje garść komend dla Asystenta, które są w stanie poprawić nawet wisielczy humor. Są tak zróżnicowane, że postanowiliśmy zaproponować na raz kilka z nich. Wypróbuj je – a nuż się uśmiechniesz?

  • Powiedz mi komplement
  • Zaśpiewaj mi piosenkę
  • Opowiedz mi dowcip
  • Opowiedz mi historię z życia wzięta
  • Znajdź mi śmiesznego mema
  • Powiedz mi coś ciekawego
  • Powiedz mi jakąś ciekawostkę
  • Powiedz mi coś pozytywnego
  • ang. beatbox for me (zabeatboksuj dla mnie trudno aktywować)

2. Rzuć kością

3

Jeśli grasz ze znajomymi w planszówki i często gubisz kości, wykorzystaj Asystenta Google w roli wirtualnej kości do gry. Powiedz do smartfona „Rzuć kostką”, a ten wylosuje liczbę. Co więcej, możesz powiedzieć na przykład „Rzuć kostką dwudziestościenną” – to cenna nauka dla miłośników gier towarzyskich spod znaku Dungeons & Dragons i podobnych.

3. Sprawdź pogodę

Istnieje kilka różnych poleceń, pozwalających błyskawicznie sprawdzić pogodę w danym momencie, kolejny dzień lub długookresową. Oto najprzydatniejsze z nich:

  • Czy w ten weekend będzie padać?
  • Jaka będzie jutro pogoda w Sosnowcu?
  • Jaka jest jakość powietrza w Katowicach?
  • Pogoda w Warszawie

4. Wygodnie steruj muzyką

2

Jedziesz samochodem i nie chcesz sięgać do ekranu smartfona, a pragniesz włączyć ulubioną playlistę na Spotify? Nic prostszego. Powiedz „Włącz playlistę oznaczone gwiazdką”, a włączysz ją w trymiga. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odtworzyć konkretny utwór muzyczny lub album, mówiąc na przykład „Otwórz Długość dźwięku samotności w Spotify”.

5. Nawiguj wygodnie w Mapach Google

Nie masz ochoty lub możliwości wyszukiwać ręcznie miejsc w Mapach Google? Nic trudnego, bowiem możesz tą czynnością równie dobrze sterować głosowo. Ustaliłeś wcześniej miejsca pracy i zamieszkania? Powiedz „prowadź do pracy” lub „prowadź do domu”. Kończy Ci się paliwo? Zapytaj: „czy w okolicy są stacje benzynowe?” lub „prowadź do najbliższej stacji benzynowej”. Zgłodniałeś? „Szukaj restauracji w pobliżu” lub „prowadź do najbliższego sklepu spożywczego”.

6. Asystent Google w roli tłumacza

5

Może być to dla wielu zaskoczeniem, ale Asystent Google sprawdza się doskonale w roli tłumacza. Jest w stanie tłumaczyć w czasie rzeczywistym rozmowy z aż 44 języków. Powiedz „Bądź moim tłumaczem z języka angielskiego”. Teraz mów po polsku, a smartfon wypowiadał będzie na głos te same słowa we wskazanym języku. To działa w dwie strony! Gdy Twój rozmówca odezwie się w języku angielskim, Asystent przetłumaczy słowa na język polski.

7. Sprawdź wyniki i tabele sportowe

Jako fan wydarzeń sportowych możesz chcieć od czasu do czasu sprawdzać ich rezultaty. Powiedz „wyniki ligi hiszpańskiej” lub dowolnej innej, aby uzyskać do nich dostęp. „Terminarz polskiej reprezentacji w piłce nożnej” również da ciekawe rezultaty. „Kiedy gra AS Roma?” „Jaki jest skład FC Barcelony?” „Jak wygląda tabela ekstraklasy?”. Podobne przykłady można mnożyć.

8. Asystent Google jako przypominajka

W dzisiejszych czasach bardzo trudno o wszystkim pamiętać. Asystent Google pozwala na szczęście głosowo ustawiać minutnik, alarmy oraz różnego rodzaju przypomnienia. Powiedz „obudź mnie o 6:00”, a ustawisz alarm o tej godzinie. Powiedz „ustaw minutnik na dwie minuty” albo „przypomnij mi o X za Y minut” lub „przypomnij mi o X o godzinie Y”, by uzyskać podobne efekty.

9. Zmotywuj się do działania

4

Powiedz do Asystenta Google „zmotywuj mnie”, a usłyszysz z pewnością coś, co nastroi Cię pozytywnie. Albo przynajmniej będzie próbowało. 😉

Źródło: mat. własny

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.