NanaZip 3.0 to kolejna już wersja lubianego programu do kompresji plików. Użytkownicy otrzymali tym razem mnóstwo interesujących oraz przydatnych usprawnień, które bez wątpienia podniosą ogólny komfort. Zdecydowano się przede wszystkim na odświeżenie interfejsu, który przypomina ten z systemu Windows 11 – całość prezentuje się po prostu bardziej estetycznie. Niektórzy konsumenci nie będą mogli jednak z tych nowości skorzystać. O co dokładnie chodzi?
NanaZip 3.0 – co nowego?
Archiwizowanie i kompresowanie plików to niezwykle ważne procesy. Dzięki temu możemy w łatwy sposób zmniejszyć miejsce zajmowane przez konkretny folder bądź odpowiednio go zabezpieczyć. Na rynku istnieje sporo programów to potrafiących, lecz prym wiedzie oczywiście kultowy WinRar. Nie można też zapominać o 7-Zip czy innych usługach charakteryzujących się otwartym kodem źródłowym. Dzisiaj chcielibyśmy dać Wam znać o jednej z nich.
Windows 10 oraz Windows 11 nie tak dawno zyskały natywne wsparcie dla skompresowanych plików. Funkcja ta wkrótce stanie się jeszcze lepsza, co zapewne nie umknie uwadze użytkowników. Zewnętrzne programy wciąż jednak oferują znacznie więcej funkcji – ich obecność na komputerach nadal jest pożądana i raczej ten stan rzeczy zbyt szybko nie ulegnie zmianie. Dlatego też warto pochylić się nad NanaZip 3.0.
NanaZip 3.0 (Windows) – pobierz program z naszej bazy danych
Zacznijmy od tego, że najnowsza aktualizacja rozbija usługę na dwa osobne byty. Ten podstawowy nie obsługuje już dłużej 32-bitowych systemów. Na szczęście przygotowano wersję Classic, z której obecności niewątpliwie ucieszą się konsumenci starszych sprzętów – także tych działających na oprogramowaniu Windows 8.1, 8, 7 czy Vista.
Główna odsłona programu wygląda od teraz znacznie lepiej. Wszystko za sprawą przeprojektowanego interfejsu, który nareszcie prezentuje się nowocześnie. Zadbano przy okazji o obsługę trybu ciemnego, co powinno być standardem i dobrze, że programiści postanowili wzbogacić aplikację o ten element.
Do tego wszystkiego należy wspomnieć o obsłudze Mica czy algorytmie SM3 HASH, a także usprawnieniach wprowadzonych wraz 7-Zip 24.05. Dzięki temu ulepszono kompatybilność między poszczególnymi plikami. Oczywiście zmian jest znacznie więcej, również jeśli chodzi o poprawki błędów.
- Przeczytaj również: Adobe Lightroom zyskał funkcje AI, które szokują skutecznością
Za pośrednictwem sekcji komentarzy możecie dać znać czy wcześniej słyszeliście o NanaZip. Korzystacie z niego?
Źródło: Neowin / Zdjęcie otwierające: własny zrzut ekranu