Nowe opcje fotograficzne trafią do smartfonów? To wszystko przez Google

Aleksander PiskorzSkomentuj
Nowe opcje fotograficzne trafią do smartfonów? To wszystko przez Google
{reklama-artykul}
Smartfony Google Pixel posiadają świetne, jeśli nie najlepsze aparaty mobilne jakie obecnie znajdziecie na rynku. W dobie mody na podwójne sensory z tyłu obudowy, amerykańska firma pokazuje, że jedno „oczko” dalej jest w stanie dawać świetne rezultaty. Urządzenia Pixel zasłynęły z Trybu Portretowego, który w prosty sposób pozwala tworzyć zdjęcia przypominające te, które może wyprodukować profesjonalny aparat.

pixel2trybportretowy

Ku zdziwieniu wszystkich, Google postanowiło podzielić się pomysłami, których używa do tego, aby osiągnąć efekt, jaki możecie zobaczyć powyżej. Firma w kwestii wspomnianej technologii dla mobilnych aparatów przeszła na model open source i udostępniła kod, który może posłużyć do implementacji przez inne marki – chociażby Samsunga, LG czy Sony.

Nowoczesne systemy przetwarzania obrazu oparte o sieci neuronowe sprawiają, że fotografia mobilna wchodzi na zupełnie nowy poziom. Google twierdzi, że dzięki udostępnieniu technologii DeepLab v3 dla większego grona osób, na rynku zaczną pojawiać się kolejne rozwiązania, które sprawią, że aparaty w smartfonach staną się jeszcze lepsze. Programiści na całym świecie mogą wdrażać DeepLab w swoich aplikacjach oraz oprogramowaniu. To świetna wiadomość!

Mamy obecnie gorący okres jeśli chodzi o mobilną fotografię. Zaledwie wczoraj chińskie Vivo podzieliło się własnym pomysłem: Super HDR. Więcej o tym rozwiązaniu przeczytacie tutaj.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na pierwsze efekty programistów!

Źródło: Google / zdjęcie otwierające: TechAdvisor

Udostępnij

Aleksander PiskorzDziennikarz technologiczny - od niemal dekady publikujący w największych polskich mediach traktujących o nowych technologiach. Autor newslettera tech-pigułka. Obecnie zajmuje się wszystkim co związane z szeroko pojętym contentem i content marketingiem Jako konsultant pomaga również budować marki osobiste i cyfrowe produkty w branży technologicznej. Entuzjasta sztucznej inteligencji. W trybie offline fan roweru szosowego, kawy specialty i dobrej czekolady.