Focus może być używany zarówno jako samodzielna przeglądarka, jak i moduł blokujący reklamy i trackery w sieci. W nowej wersji pojawiły się także sugestie wyszukiwania, czyli funkcja, dzięki której jeszcze szybciej znajdziemy się w odpowiednim miejscu w sieci.
Jednak oryginalne podejście Mozilli przejawia się nawet tutaj. O ile Google udostępniając automatyczne logowanie do Chrome, początkowo nie dawał nam możliwości niekorzystania z tego, o tyle sugestie wyszukiwania w Focusie trzeba samemu włączyć (oczywiście aplikacja zasugeruje nam tę możliwość) – opcja ta nie działa domyślnie ze względu na prywatność użytkowników.
Użytkownicy iOS dostaną wsparcie dla skrótów Siri, czyli nowej funkcji systemu iOS 12, zaprojektowaną w celu przyspieszenia obsługi większości aplikacji poprzez tworzenie własnych konfigurowalnych poleceń dla asystenta.
Odświeżony Firefox Focus dla Androida (po lewej) i iOS (po prawej).
Firefox Focus na Androidzie został zmieniony nie tylko pod względem estetycznym. Mozilla postanowiła zrezygnować z Androidowego WebView i wykorzystać swój silnik GeckoView. Zapewnia to przeglądarce możliwość korzystania z wszystkich zalet platformy Quantum i pozwoli Mozilli w przyszłości jeszcze bardziej rozbudowywać narzędzia chroniące prywatność.
Firefox Focus na iOS został zaktualizowany do wersji 7.0 dostępnej dla urządzeń z iOS 11 lub nowszym. Odsłona na Androida natomiast została opatrzona numerkiem 5.2 i można z niej korzystać na urządzeniach z systemem Android 5.0 w górę.
Źródło: Mozilla