„To ekscytujące, że przemysł zabezpieczeń zaczyna wykorzystywać architekturę opartą na technologii Cloud Computing, która przyniesie wielkie korzyści konsumentom i przedsiębiorstwom, m.in. szybsze skanowanie” – mówi Andrew Hayter, kierownik programu zwalczania złośliwych kodów w ICSA Labs. „Szczególnie na rodzącym się rynku produkty najważniejszych firm są rygorystycznie testowane przez niezależną jednostkę certyfikującą, taką jak ICSA Labs, w celu upewnienia się, że spełniają one standardy jakości i niezawodności” – dodaje Hayter.
Według Pedro Bustamante, starszego doradcy ds. badań w Panda Security: „Panda Cloud Antivirus zyskał uznanie zarówno ze względu na innowacyjność programu (jest jednym z pierwszych antywirusów nieobciążającym zasobów systemu dzięki zastosowaniu technologii Cloud Computing), jak i skuteczność w wykrywaniu i neutralizowaniu złośliwego oprogramowania. Certyfikat ICSA Labs potwierdza, że nasze rozwiązanie chroni naszych użytkowników naprawdę skutecznie”.
Polską wersję Panda Cloud Antivirus można pobrać bezpłatnie ze strony: www.cloudantivirus.com/pl. Dzięki przeniesieniu procesu analizy i identyfikacji złośliwego oprogramowania do „chmury” oraz zastosowaniu bezinterwencyjnych technik przechwytywania w architekturze typu klient, Panda Cloud Antivirus zapewnia zaawansowaną ochronę przed nowymi i nieznanymi wirusami przy pomocy niezwykle lekkiego, oszczędnego agenta.
Aby zdobyć certyfikat ICSA Labs, antywirus musi spełniać wszystkie kryteria wykrywania złośliwego oprogramowania w komputerach osobistych i serwerach. Produkt musi wykazać zdolność wykrywania, identyfikacji oraz zapobiegania samoreplikacji wirusów, nie odnotowując fałszywych trafień.
Ponadto Panda Cloud Antivirus spełnia wszystkie kryteria dotyczące oczyszczania komputerów osobistych i serwerów ze złośliwego oprogramowania, w tym usuwania z zainfekowanych plików i sektorów wirusów rozprzestrzeniających się („in-the-wild”). Produkty z certyfikatem muszą być w stanie usunąć wszystkie wirusy, nie wywierając niekorzystnego wpływu na stan danych i funkcjonalności sprzed infekcji.
Źródło: Panda Security Polska