okalizację. Oczywiście na dostępność w sprzedaży tej wersji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.
System jest w pełni 64-bitowy, jednocześnie posiada wsparcie dla starszych 32-bitowych aplikacji. Leopard jest w stanie w pełni wykorzystać możliwości najnowszych procesorów wielordzeniowych.
Jeżeli chodzi o sam interfejs to na pierwszy rzut oka widać przebudowany pulpit. Zmieniony został pasek Dock, który posiada teraz ciekawą funkcjonalność tzw. stosów (umożliwia to łatwiejszy dostęp do plików). Dodatkowo pasek wyposażony został w trójwymiarowe efekty odbić.
Leoparda wyposażono w nową aplikację Time Machine, która służy do tworzenia kopii zapasowych. Narzędzie to posiada funkcjonalność tworzenia kopii przyrostowych (zamiast tworzyć nową kopię sprawdza które pliki zostały zmienione od ostatniego backupu i archiwizuje je). Kolejne nowe funkcje: Quick Look (podgląd wyglądu plików bez potrzeby uruchamiania dedykowanych aplikacji), Spaces (tworzenie grup programów oraz przełączania się pomiędzy nimi), itd.
Pełna lista zmian i nowości dostępna jest na stronie producenta. Zachęcamy również do obejrzenia materiału video, który prezentuje system Leopard.
Źródło: Apple Inc., PC World Komputer