Huawei przekonało do siebie konsumentów nie tylko konkurencyjnymi cenami swoich urządzeń, ale także ich świetnym designem, niezłą mocą obliczeniową, czy też niemalże niezrównanymi możliwościami fotograficznymi. O chińskim producencie mówi się przeważnie sporo w kontekście sprzętu, ale Huawei tworzy też naprawdę użyteczne i jakościowe oprogramowanie.
Producent serwuje na swoich urządzeniach kompletny, autorski ekosystem realnie przydatnych aplikacji i usług mobilnych.
Wśród nich warto wymienić przeglądarkę internetową Huawei Browser, aplikację Motywy, Chmurę Mobilną Huawei oraz najważniejszy w kontekście dzisiejszych rozważań – autorski sklep z aplikacjami Huawei AppGallery.
Ostatnie z narzędzi daje użytkownikowi dostęp do ciekawych i praktycznych aplikacji, a co najważniejsze, wyselekcjonowanymi przez Huawei. Chiński producent pragnie uniezależnić się od firmy firm trzecich i w ostatnim czasie intensyfikuje swe wysiłki, by uczynić AppGallery narzędziem samodzielnym i wyjątkowo przyjaznym w obsłudze.
Każdego dnia w sklepie z aplikacjami Huawei pojawiają się kolejne nowości. Firma dba o to, aby zainteresować deweloperów umieszczaniem owoców ich pracy na tej właśnie platformie i robi to naprawdę skutecznie.
Znajdziecie tutaj popularne apki pokroju SQUID’a, znajdziecie aplikacje zakupowe Allegro, czy też AliExpress, bez problemu wyszukacie TikTok’a, lubiane narzędzie InPostu, czy też Yanosika. Wymieniać można długo i choć lista jest imponująca, to brakuje tu jeszcze kilku pozycji z Google Play, które z pewnością zagoszczą w AppGallery już niebawem. Prawdę mówiąc nigdy nie miałem problemu z tym, żeby znaleźć w aplikacji Huawei czegoś spełniającego moje wymagania lub po prostu interesującego.
Oficjalna platforma Huawei do dystrybucji aplikacji umożliwia mi na co dzień przede wszystkim wyszukiwanie aplikacji nieoczywistych, które często mają problem z przebiciem się w innych sklepach.
Oprócz przeglądania standardowego widoku z aplikacjami i grami polecanymi przez Huawei oraz mnóstwem aplikacji wysoko ocenianych przez użytkowników, uwielbiam zaglądać do zakładki Kolekcje. To właśnie tam propozycje grupowane są tematycznie – znajdziecie tam gry miesiąca, aplikacje umożliwiające trenowanie pamięci, kącik dla dzieci, wersje próbne płatnych gier, czy też narzędzia pomagające dbać o dobrą sylwetkę. Długo musiałbym wymieniać wszystkie kategorie, bowiem jest ich cała masa. Wszystko to podane w przejrzysty, przemyślany graficznie, schludny sposób. Podobnego porządku brakuje mi w sklepie od Google, dlatego też coraz chętniej sięgam właśnie po Huawei AppGallery.
Inną cechą unikalną dla AppGallery, która spodoba się zwłaszcza osobom lubiącym polować na okazje, jest sekcja o nazwie Centrum Prezentów. Mawia się, że w życiu nie dostanie się niczego za darmo. Otóż musicie wiedzieć, że to porzekadło nie ma zastosowania do użytkowników sklepu z aplikacjami Huawei.
Właśnie w Centrum Prezentów grupowane są okazje oferowane przez partnerów marki i związane z programami dostępnymi na platformie. Obecnie widzę tam m.in. bezpłatny miesiąc korzystania ze świetnej nawigacji NaviExperta, 10 monet Allegro za darmo (o wartości 10 złotych), voucher na Starter Plus od WP Pilot i wiele, wiele innych interesujących promocji. Zupełnie za darmo, bez haczyków.
Im dłużej korzystacie z AppGallery, tym bardziej wyselekcjonowane aplikacje są Wam proponowane. Wszystko to jest zasługą uczenia maszynowego, dzięki któremu wygląd sklepu na bieżąco dostosowywany jest do moich preferencji. Nie lubię tracić czasu na wertowanie aplikacji, którymi na pewno nie będę zainteresowany i cenię sobie, że w tym miejscu sprawy mają się nieco inaczej, niż w innych sklepach z aplikacjami.
AppGallery ma także swój własny menadżer aplikacji dbający o to, aby wszystkie pobrane przez Was programy były aktualne, a po ich plikach instalacyjnych nie zostawały żadne ślady w pamięci urządzenia.
Przeglądając Huawei AppGallery i pobierając stamtąd pliki możecie być pewni, że wraz z nimi na Wasz smartfon lub tablet nie trafią wirusy. Marka zapewnia czterowarstwową detekcję zagrożeń dbającą o skuteczne wykrywanie szkodliwych zachowań w apkach, skanowanie ich w poszukiwaniu ewentualnych luk w zabezpieczeniach, czy też przyglądanie się temu, czy nie naruszają Waszej prywatności.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Huawei