Już podczas konferencji Build 2017 Microsoft zapowiadał, że pracuje nad ścisłą integracją smartfonów z Androidem z systemem Windows 10, dzięki czemu wiele elementów będzie można przenosić pomiędzy tymi urządzeniami niemal natychmiastowo.
W najnowszym buildzie testowym Windows 10, który właśnie trafił do sieci, pojawiła się wspomniana funkcja. Obecnie jest ograniczona do Androida, jednak wkrótce w podobny sposób połączyć będzie można iPhone’a.
Wygodne przesyłanie linków
Po zainstalowaniu buildu 16251 wystarczy przejść do ustawień, by zobaczyć nową zakładkę związaną z telefonem. Z tego miejsca możemy sparować swoje urządzenie z Androidem bezpośrednio z systemem Windows 10.
Wymagane będzie zainstalowanie aplikacji Microsoft Apps na telefonie. Dzięki temu przeglądając internet na urządzeniu mobilnym w dowolnym momencie będziemy mogli udostępnić link komputerowi z Windows 10, przenosząc w ten sposób swoją pracę na większy ekran.
Możliwe będzie udostępnienie linku natychmiastowo lub na później. W pierwszym z przypadków w przeglądarce Windows 10 od razu zostanie wyświetlona interesująca nas witryna internetowa. W drugim link zostanie umieszczony w centrum akcji do jego późniejszego uruchomienia.
W przyszłości Microsoft Apps ma być rozbudowane o kolejne funkcje. Oprócz wygodnego udostępniania linków możliwe będzie także przenoszenie pracy z poszczególnych aplikacji.
Usprawnienia Cortany
Windows 10 build 16251 to także usprawnienia dla Cortany, która jest oficjalnie dostępna w języku angielskim. Użytkownicy mogą już wyświetlać wyniki wyszukiwania Cortany bez konieczności uruchamiania przeglądarki. Część z nich zostanie zaprezentowana bezpośrednio w Menu Start. Mowa o zapytaniach związanych z pogodą, filmami, celebrytami, lotami czy chociażby giełdą.
Za pomocą komend głosowych można już także poprosić Cortanę o zrestartowanie, wyłączenie, wylogowanie lub zablokowanie komputera.
Tradycyjnie najnowszy build jest dostępny dla użytkowników, którzy korzystają z testowych wersji systemu Windows 10 w szybkim kręgu aktualizacji.
Źródło: Microsoft