Tryb Karaoke
Świetnie zapowiadającą się nowością, która oczywiście nie musi wyjść poza fazę testową, jest tryb karaoke. Tradycyjnie, w trakcie odtwarzania utworu wyświetlane są napisy zsynchronizowane z muzyką. Dużo większą uwagę przykuwa jednak możliwość dowolnej regulacji głośności wokalu z linią melodyczną.
Spotify is working on Karaoke Mode
the vocal level is adjustable pic.twitter.com/apeIlETAQs
— Jane Manchun Wong (@wongmjane) September 7, 2020
Sesja grupowa
Sesje grupowe sprawią, że wszyscy uczestnicy danego spotkania będą mogli odtwarzać muzykę bez uciążliwego — jak to bywa w trakcie domówek — ciągłego podawania telefonu. Wszystko za sprawą możliwości udostępniania urządzeń znajomym. Użytkownicy będą mogli też łączyć się z dowolnymi głośnikami czy soundbarami w ramach jednej sieci Wi-Fi.
Spotify is working on “Group Sessions”,
giving an option to let friends on the same wifi network to connect to the device pic.twitter.com/S0uF4HGJyd
— Jane Manchun Wong (@wongmjane) September 5, 2020
Tryb samochodowy
Nowy tryb samochodowy zawiera delikatnie zmieniony interfejs z większymi miniaturkami okładek oraz przyciskami, w tym sterowania głosowego. Największą nowością będzie jednak integracja z Asystentem Google, co pozwala na głosowe sterowanie aplikacją.
Spotify is working on a new player UI for Car Mode pic.twitter.com/8Fy4bvud8J
— Jane Manchun Wong (@wongmjane) September 5, 2020
Odtwarzanie offline
Dla użytkowników darmowego konta również przygotowano miłą niespodziankę, czyli możliwość słuchania muzyki w trybie offline. Co prawda tylko przez 30 min dziennie, ale lepsze to niż nic.
Spotify is working on letting free users play offline for 30 minutes every day pic.twitter.com/q9Vn3tQOKD
— Jane Manchun Wong (@wongmjane) September 5, 2020
Auto-refresh i animacja polubienia
Wong wspomina też o funkcji Auto-refresh. Dzięki niej listy odtwarzania będą się automatycznie aktualizować, jednocześnie umożliwiając ręczne dodawanie utworów. Blogerka pokazuje również, jak może w przyszłości może wyglądać animacja polubienia.
Spotify is working on a new like animation pic.twitter.com/kZDkaJ7Mov
— Jane Manchun Wong (@wongmjane) September 5, 2020
Jane Manchun Wong – sprawdzone źródło
Nie mamy podstaw, żeby nie wierzyć w powyższe doniesienia. Przekazywane przez Wong informacje zwykle się pokrywały z rzeczywistością. Tak było chociażby w przypadku ujawnienia szczegółów dotyczących pojawienia się randek na Facebooku czy alertów
W tym momencie nasuwa się pytanie: jak ona to robi? Otóż wykorzystuje inżynierię wsteczną, czasami nazywaną odwrotną, która polega na analizie kodu oprogramowania w celu ustalenia, jak wyglądał proces jego tworzenia. Dzięki temu żadna nowość nie ujdzie uwadze sprytnej blogerki, która jak sama przyznaje, na swoje hobby przeznacza ok. 18 godzin każdego weekendu.
Źródło: Android Police, Twitter Jane Manchun Wong