Tryb samochodowy Asystenta Google już poza USA. Skorzystamy z niego w Polsce?

Piotr MalinowskiSkomentuj
Tryb samochodowy Asystenta Google już poza USA. Skorzystamy z niego w Polsce?
Tryb samochodowy Asystenta Google został pierwotnie zapowiedziany w 2019 roku. Zmiana koncepcji projektu spowodowała jego wdrożenie dopiero kilka miesięcy temu. Do tej pory funkcja była dostępna wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Ten stan rzeczy zaczyna się właśnie zmieniać.

Tryb samochodowy trafia do kolejnych krajów

Na oficjalnej stronie wsparcia zmianie uległ komunikat dotyczący obecności trybu samochodowego na poszczególnych rynkach. Teraz brzmi on następująco: „niektóre funkcje nie są dostępne we wszystkich językach lub krajach”. Wcześniej wymienione zostało tylko USA. To jednak nie jedyna poszlaka.

Jeden z czytelników portalu Android Police potwierdził, że funkcja dostępna jest na terenie Wielkiej Brytanii. Wygląda więc na to, iż Google powoli rozpoczyna rozszerzanie zasięgu trybu samochodowego. Nie wiadomo jednak nic na temat implementacji w Polsce. Osobiście u siebie nie widzę tej opcji. Pozostaje więc czekać.


Sam tryb samochodowy Asystenta Google będzie pozwalał na wysyłanie wiadomości, wykonywanie połączeń i sterowanie multimediami za pomocą głosu bez opuszczania aplikacji Map Google. Przy okazji nie zabraknie możliwości wyszukiwania przeróżnych informacji. Nie da się ukryć, iż taka nowość może przydać się podczas podróży i przy okazji zwiększyć koncentrację kierowcy na prowadzeniu pojazdu.

Oczywiście jeśli pojawią się doniesienia o wdrażaniu funkcji w Polsce, to od razu Was o tym poinformujemy.

Źródło: Google, Android Police / Foto. pixabay.com (naive_eye)

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.