Usterka pamięci znana od miesięcy. Nawet po premierze Windowsa 10 20H1 nic z nią nie zrobili

Jan DomańskiSkomentuj
Usterka pamięci znana od miesięcy. Nawet po premierze Windowsa 10 20H1 nic z nią nie zrobili
{reklama-artykul}Nie minęły jeszcze 2 tygodnie od premiery dużej aktualizacji Windows 10 May 2020 Update (lub krócej Windows 10 2004 czy Windows 10 20H1), a już mamy do czynienia z wieloma zgłoszeniami o poważnych błędach. Nic w tym dziwnego, nikt nie jest w stanie przetestować wszystkich konfiguracji. Choć tym razem sytuacja jest bardziej zagmatwana.

Intel Optane Memory gryzie się z Windows 10 20H1

Wielu użytkowników zgłasza problemy z Intel Optane Memory. Usterka polega na tym, że system nie przenosi poprawnie do nowej zaktualizowanej instalacji wymaganych plików dll, które są niezbędne do normalnego funkcjonowanie Optane. Jeśli zależy wam na najświeższym wydaniu Windowsa 10, to najlepiej chwilowo wyłączyć pamięć Optane i skonfigurować ją ponownie dopiero po wydaniu stosownych łatek. Ale czy w takim wypadku w ogóle warto? Wstrzymanie się z Windowsem 10 May 2020 Update będzie zapewne najrozsądniejsze.

Windows 10 20H1Dla niektórych lepiej, żeby jeszcze nie widzieli najnowszej edycji 2004 przy sprawdzeniu wersji Windowsa / foto. Instalki.pl
Gdzie tu wspominany zwrot akcji? Przecież przy tak dużym przedsięwzięciu nie można wykluczyć pewnych niedoróbek. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie czas, odkąd użytkownicy zgłaszają podobne problemy. Nie są zupełnie nowe, a miały już miejsce kilka miesięcy temu, kiedy obecny Windows 10 May 2020 Update funkcjonował tylko jako kompilacje dla kanału aktualizacji Windows Insiders. W takim wypadku firma nie mogła wcale nie wiedzieć o problemie, a do czasu wydania finalnej edycji Windows 10 20H1 i tak nie naprawiła go.

Czekać, ale do kiedy? Tego nikt nie wie

W tej chwili nie widać jeszcze oficjalnej łatki ze strony Microsoftu czy sterowników Intela. Ba, opisywana usterka nawet nie znajduje się na liście oficjalnie potwierdzonych problemów na stronach pomocy Microsoftu. Cóż, przydałaby się szybsza reakcja, albo przynajmniej ostrzeżenie użytkowników w sekcji „Known issues” (znane problemy) – innych usterek nie brakuje. Co ciekawe dział „Resolved issues” (rozwiązane problemy) na razie świeci pustkami.
Źródło: Neowin / Microsoft / Foto otwierające: Intel

Udostępnij

Jan DomańskiDziennikarz publikujący w największych polskich mediach traktujących o nowych technologiach. Skupia się głównie na tematyce związanej ze sprzętem komputerowym i grami wideo.