Visual Studio 2022 na architekturze 64-bitowej
Bez wątpienia jedną z najistotniejszych zmian w Visual Studio 2022 jest całkowite przejście na architekturę 64-bitową. W praktyce przynosi to ogrom korzyści, które z pewnością docenią programiści pracujący nad bardziej rozbudowanymi projektami. Główną zaletą rozwiązań 64-bitowych jest brak ograniczeń obsługi maksymalnie 4 GB pamięci RAM i dostęp do całej pamięci zamontowanej w komputerze. Takie rozwiązanie zapewni większą wydajność całego środowiska i ograniczenie występowania błędów związanych z brakiem pamięci.
Kolejne nowości w najnowszym środowisku programistycznym Microsoftu to nowe, bardziej intuicyjne ikonki, obsługa czcionki Cascadia Code znanej z terminala Windows, integracja z Accessibility Insights, rozbudowane funkcje personalizacji IDE wraz z opcją synchronizacji pomiędzy różnymi urządzeniami.
Pozostałe usprawnienia w Visual Studio 2022 obejmują zwiększenie wydajności zintegrowanego debuggera, obsługę czatu w sesji Live Share czy sprawniejsze przeszukiwanie kodu. Microsoft zapowiada również spore zmiany w swoim środowisku przeznaczonym na platformę Mac. Gigant z Redmond zdecydował się na przejście na natywny interfejs systemu MacOS, który zapewnić ma wyższą wydajność oraz niezawodność.
Zgodnie z zapewnieniami pierwsza, testowa odsłona Visual Studio 2022 upubliczniona zostanie latem tego roku. Na chwilę obecną nie jest znany konkretny termin. Przypuszcza się natomiast, że wydanie oficjalne poprzedzone będzie nie jedną, a kilkoma wersjami testowymi.
Źródło: Neowin / devblogs.microsoft.com