W nadchodzącej wersji najpopularniejszej przeglądarki internetowej, ma ona uzyskać Web Authentication API dla urządzeń z systemem Android, bądź iOS – pozwoli to twórcom stron na uzyskiwanie dostępu do czytnika linii papilarnych, a tym samym chociażby wykorzystania go jako dwustopniowej weryfikacji. Dodatkowo firma chce wprowadzić „identyfikację kształtu”. Ma ona wykorzystywać trzy interfejsy API do identyfikacji twarzy, kodów kreskowych, a także tekstu alfabetu łacińskiego.
Zespół Chrome dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników – od teraz wprowadzając wrażliwe dane (hasła, e-maile, et cetera) na stronach HTTP oznaczonych jako potencjalnie niebezpieczne, dostaniemy o tym stosowne, czerwone powiadomienie. Ponadto przy pojawianiu się na nich wyskakujących okienek dialogowych (na przykład do uploadu plików, bądź realizacji płatności) przeglądarka wyjdzie z trybu pełnoekranowego.
Ostatnią z większych zmian jest wprowadzenie w przeglądarce na Windowsie 10 Web Bluetooth – funkcji działającej na Androidzie, ChromeOS i MacOS od wersji 56. Pozwoli ona komunikować się przeglądarce z urządzeniami w pobliżu.
Źródło: Chromium Blog