Windows 11 także na niewspieranych komputerach! Prosty sposób obejścia wymagań

Maksym SłomskiSkomentuj
Windows 11 także na niewspieranych komputerach! Prosty sposób obejścia wymagań
Minimalne wymagania spędzają sen z powiek milionom posiadaczy starszych komputerów, którzy chcieliby przetestować Windows 11, a w przyszłości po prostu móc korzystać z najnowszego oprogramowania. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, największą z blokad stanowi brak wsparcia dla starszych procesorów firmy Intel i AMD. Dość powiedzieć, że Microsoft uznał procesory AMD Ryzen 1000 i starsze oraz Intel Core 7. generacji i starsze za niegodne kompatybilności z nowym OS-em. Obecnie trudno obejść związany z nim wymóg, ale w przyszłości ma się to zmienić.

Windows 11 na dowolnym komputerze

Aby pomóc firmom i administratorom IT w ocenie ich istniejącej konfiguracji pod kątem nowego środowiska, system Windows 11 ma być oferowany na nieobsługiwanych urządzeniach za pośrednictwem narzędzia Media Creation Tool lub nośnika instalacyjnego, na który można nagrać obraz ISO Windows 11. Jednym słowem: wymagania będą sprawdzane wyłącznie przy darmowym ulepszeniu systemu w przypadku użytkowników indywidualnych. Warto pamiętać o tym, że Windows 11 w ogóle nie będzie oferowany za pośrednictwem Windows Update ani WSUS dla firm na nieobsługiwanych urządzeniach, zgodnie z wcześniejszym oświadczeniem giganta z Redmond.

Firma Microsoft nie będzie promować ani doradzać instalowania systemu Windows 11 na nieobsługiwanych urządzeniach, a obsługa sterowników ma być rzekomo ograniczona. Naprawdę stare komputery nie będą obsługiwane, ponieważ wewnętrzne dane telemetryczne Microsoftu ujawniły, że starszy sprzęt nie mógł niezawodnie uruchomić systemu Windows z powodu awarii trybu jądra i innych problemów z wydajnością.

Śpij spokojnie

W obliczu powyższych doniesień tak naprawdę nie musisz się martwić, czy Twój komputer ma nowszy procesor czy moduł TPM 2.0. Będziesz mógł pobrać i uruchomić system Windows 11 na swoim urządzeniu, o ile nie boisz się ewentualnych drobnych problemów oraz stosunkowo ograniczonej (nie wiadomo jak mocno) pomocy technicznej ze strony Microsoftu.

Źródło: Microsoft

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.