W sumie w najnowszym poście na swoim blogu Google zaprezentowało cztery nowe funkcje dla wyszukiwarki Google w Google Chrome. Dotyczą one sugestii wyszukiwania i nie tylko.
Jeszcze więcej sugestii wyszukiwania
Po pierwsze, od teraz w wyszukiwarce Google w Google Chrome, gdy zaczniesz wpisywać cokolwiek w pasku wyszukiwania, ujrzysz 10 sugestii wyszukiwania, zamiast sześciu jak dotychczas. Sugestie najbardziej odpowiadające wpisywanej frazie będą umieszczone na szczycie listy, a kolejne opcje ujrzysz na ekranie po jej przewinięciu w dół. Ta nowość już jest dostępna na urządzeniach z systemem Android, a na smartfonach z iOS Google właśnie zaczęło ją stopniowo udostępniać.
Kolejne funkcje zapowiedziane przez Google dopiero zaczynają lub zaczną trafiać do użytkowników – i to w pierwszej kolejności do użytkowników urządzeń z Androidem. Jedną z nich są popularne wyszukiwania. Wystarczy, że tapniesz w Google Chrome w pasek adresowy, a ujrzysz listę popularnych w wyszukiwarce Google tematów. Będziesz mógł wybrać jeden z tych tematów, aby zobaczyć powiązane z nim wyniki wyszukiwania.
Wszechstronne podejście do tematów, które mogą Cię interesować
Dodatkowo na wybranych stronach internetowych po tapnięciu w pasek adresowy ujrzysz proponowane wyszukiwania powiązane z tematem, o którym aktualnie czytasz. Powiedzmy na przykład, że czytasz artykuł o Japonii. Po dotknięciu ekranu w miejscu paska wyszukiwania ujrzysz listę sugestii wyszukiwania powiązanych z Japonią.
Ostatnia z nowych funkcji będzie stanowić rozwinięcie funkcji „Touch to search”. Dla przypomnienia, funkcja Touch to search na urządzeniach z Androidem pozwala na zaznaczenie słowa na stronie internetowej i skorzystanie z opcji przeprowadzenia wyszukiwania z użyciem tego słowa w Google. Wkrótce po zaznaczeniu wybranego słowa dodatkowo ujrzymy karuzelę potencjalnych powiązanych z tych słowem wyszukań. Na przykład, gdy zaznaczysz w artykule słowo Lizbona, ujrzysz opcje wyszukania takich fraz jak „Lizbona hotele”, „Lizbona plaże” czy „stolica Portugalii”.
Tematy wyszukiwań powiązane z frazą zaznaczoną w Google Chrome. | Źródło: Google
Źródło: Google, fot. tyt. Google