Zegarek Garmin zaniża tętno? Mamy skuteczne rozwiązanie

Maksym SłomskiSkomentuj
Zegarek Garmin zaniża tętno? Mamy skuteczne rozwiązanie

Wydaje mi się, że mogę uczciwie stwierdzić, że Garmin pokpił sprawę z którąś z aktualizacji dla swoich inteligentnych zegarków. Prawdę mówiąc wydaje mi się, że poszkodowani mogą być użytkownicy co najmniej kilku modeli smartwatchy. O co chodzi? Oto, że od jakiegoś czasu zegarki Garmin zaniżają pomiar tętna z nadgarstka i nie można na nich polegać. Kilka dni temu wspominałem, że doświadczamy w redakcji takich problemów na modelach Garmin Epix Gen 2, Garmin Fenix 7S oraz Garmin Forerunner 965. Na szczęście udało mi się znaleźć rozwiązanie.

Zegarek Garmin zaniża tętno? Spróbuj tego

Przypuszczam, że każda osoba uprawiająca sport na poziomie odrobinkę tylko wyższym niż amatorski zgodzi się ze mną, że nic nie irytuje tak bardzo, jak przekłamania pomiarowe na smartwatchu. Kiedyś w trakcie półmaratonu wściekłem się na pas biegowy tak mocno, że zdjąłem go z siebie podczas biegu i wyrzuciłem go do kosza przy trasie. W ostatnich tygodniach do furii doprowadzały mnie błędne wskazania tętna na zegarkach Garmin Epix Gen 2 oraz Garmin Fenix 7S. Chodziło o brak reakcji na zwiększanie się tętna – to potrafiło „podskoczyć” dopiero w momencie przejścia do marszu w cyklu pomiędzy interwałami. Co ważne, sytuacji nie poprawiało wcale założenie na klatkę piersiową nowej opaski HRM. Wskazania również były błędne i momentami wręcz losowe. Identycznych niedogodności doświadczał Mateusz na modelu Garmin Forerunner 965 i pokaźne grono internautów. Udało mi się znaleźć solucję.

Garmin ewidentnie pokpił sprawę z którąś z aktualizacji modułu pomiarowego. Prawdopodobnie w przypadku zegarków Epix i Fenix była to aktualizacja oprogramowania wcześniejsza niż ta o numerze 18.16. W wypadku Forerunnera 965 nie byliśmy w stanie dojść do źródła, ale z pewnością była to któraś z poprawek wydanych w podobnym czasie. Jeśli Twój zegarek Garmin zaniża tętno, musisz sięgnąć po aktualizację beta.

Cracovia Półmaraton 2022
Cracovia Półmaraton 2022. | Zdjęcie: mat. własny

Wprawdzie mój Garmin Epix Gen 2 wylądował finalnie na gwarancji (oprócz błędnych pomiarów wystąpił problem z ekranem), ale usterkę z powodzeniem wyeliminowałem w zegarku Garmin Fenix 7S. Rozwiązaniem była instalacja najnowszej wersji beta oprogramowania Garmin 19.24. Mateusz z kolei zainstalował na zegarku Garmin Forerunner 965 publiczną wersję beta softu 21.14. Instalacja oprogramowania beta wymaga z Waszej strony minimum wysiłku.

Jak zainstalować oprogramowanie beta na zegarku Garmin?

Zaloguj się do swojego konta w serwisie Garmin Connect w przeglądarce internetowej. Następnie kliknij na nazwę zegarka obok avatara w prawym górnym rogu ekranu, symbolizującego Twoje urządzenia. W dalszej kolejności wybierz nazwę urządzenia lub obraz produktu, który chcesz zarejestrować w programie beta. Wybierz Dołącz do programu Beta, przeczytaj i zaakceptuj warunki umowy. Teraz musisz wykonać określone czynności na zegarku.

Aktualizację Garmin Beta właściwą dla swojego smartwatcha pobierzesz ręcznie, wybierając na urządzeniu: Menu główne -> Ustawienia -> System -> Aktualizacja oprogramowania -> Sprawdź aktualizacje. Uwaga: prawdopodobnie będziesz musiał poczekać na dostępność softu kilka, kilkanaście godzin. Cierpliwości.

Mam nadzieję, że wykonanie powyższych czynności rozwiąże Wasz problem, podobnie jak miało to miejsce w moim przypadku. Pamiętaj, że nie musisz instalować konkretnej wersji oprogramowania – niech to będzie po prostu najnowszy soft beta.

W każdej chwili możesz wycofać się z testów beta oprogramowania, wykonując czynności w przeglądarce internetowej w kolejności odwrotnej.

Źródło: mat. własny

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.